Warsztaty Diakonii Wychowawczej 27.05.2017 r. – relacja

27 maja 2017 spotkaliśmy się w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Warsztatach Diakonii Wychowawczej. Zapraszamy na relację.

Na zaproszenie odpowiedziały małżeństwa oraz młodzież, zarówno osoby, które jadą w tym roku na rekolekcje jako diakonia wychowawcza jaki i te, które były zainteresowane tą tematyką. Było nas ponad 30 osób. Po wspólnej modlitwie, przeszliśmy od razu do zabaw integracyjnych, które pozwoliły nam się wzajemnie poznać i rozradować. Spotkanie miało charakter teoretyczno – praktyczny. Merytoryczne wykłady były przeplatane zabawami i praktycznymi poradami.

Warsztaty Diakonii Wychowawczej 3

Diecezjalna Diakonia Wychowawcza z Magdą Leczkowską oraz małżeństwa DK z Anetą i Krystianem Tyrańskimi podzieliły się swoim doświadczeniem pracy z dziećmi oraz posługą diakonii wychowawczej na rekolekcjach. Mówili oni o swoim powołaniu do pracy z dziećmi oraz o tym, że ta posługa oprócz odpowiedzialności jest dla nich radością i zabawą. Obejrzeliśmy zdjęcia oraz filmy, które zilustrowały praktyczne zastosowanie przedstawionej wcześniej teorii. Poznaliśmy podstawowe zagadnienia związane z posługą w diakonii wychowawczej: jej cele, metody pracy oraz przydatne narzędzia wychowawcze. Oprócz wiedzy teoretycznej, otrzymaliśmy także bardzo cenną wiedzę praktyczną, propozycje zajęć, zabaw, tańców zespołowych, piosenek, zabaw z chustą Klanzy, które przećwiczyliśmy na miejscu. Wiele z tego co usłyszeliśmy możemy również wykorzystać w naszych rodzinach. Był to bardzo ubogacający i inspirujący czas radosnej nauki w formie zabawy.

Warsztaty Diakonii Wychowawczej 2

Warsztaty Diakonii Wychowawczej 4

Dziękując Bogu oraz organizatorom za te warsztaty, mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się częściej.

Pozdrawiamy,

Aneta i Jacek Fabińscy