Warsztaty Diakonii Wychowawczej – informacje i zgłoszenia

Wszystkich zainteresowanych posługą w Diakonii Wychowawczej zapraszamy na Warsztaty Diakonii Wychowawczej, które odbędą się w sobotę 27.05.2017 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP – ul. Przy Agorze 9 w Warszawie.

Warsztaty adresowane są do:

– posługujących w tym roku na rekolekcjach w diakoni wychowawczej,

– wszystkich, którzy w przyszłości chcieliby w taki sposób dać siebie innym,

– osób, które nad taką posługą się zastanawiają,

– chętnych, którzy chcą przyjść i zobaczyć co to takiego :).

 

Spotkanie będzie się składać z dwóch części:

09:30 – część pierwsza – bardziej teoretyczna (z elementami zabaw)

13:30 – przerwa na posiłek

14:00 – część druga – bardziej praktyczna

Koniec warsztatów przewidziany jest około godziny 17:30

Spotkanie będzie prowadzić Diecezjalna Diakonia Wychowawcza oraz małżeństwa, które podzielą się swoim doświadczeniem posługi diakonii wychowawczej na rekolekcjach.

Kilka słów od prowadzących:

„Warsztaty mają na celu wprowadzenie wszystkich zainteresowanych w podstawowe zagadnienia związane z tą posługą. Po pierwsze, zastanowimy się nad zasadami, programem i metodami pracy wychowawczej na Oazach Rodzin oraz poruszymy tematy związane ze współpracą w gronie diakonii. Po drugie, poznamy (lub przypomnimy sobie) zabawy, propozycje zajęć oraz różne narzędzia wychowawcze, które pomogą nam mądrze i radośnie wypełnić czas spędzany z dziećmi.

Powyższe tematy zrealizujemy opierając się na dwóch źródłach: doświadczeniu osób, które mają za sobą tę przygodę oraz na materiałach wypracowanych w diecezjalnej diakonii wychowawczej, które stanowią pewną ramę naszych działań (do wypełnienia dowolną ilością własnych pomysłów). Lektura tych materiałów jest istotnym elementem przygotowania do warsztatów.

Mamy nadzieję, że będzie to także czas wzajemnej wymiany doświadczeń między osobami już posługującymi w diakoniach wychowawczych podczas wcześniejszych rekolekcji.”

 

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie małżeństwa oraz młodzież od 16 roku życia. Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie się przez poniższy formularz do 22.05.2017. Liczba miejsc ograniczona 🙂

Zgłoszenia ==>>

Miejsce spotkania – salka Caritasu, jest w oddzielnym budynku z tyłu kościoła. Zapraszamy wraz z Diecezjalną Diakonią Wychowawczą Ruchu Światło-Życie AW, do zobaczenia na warsztatach!

Mapka Przy Agorze

 

Pozdrawiamy w Panu

Kasia i Marcin Piaseccy

para diecezjalna DK AW