XXII Bezalkoholowy Bal DK AW – relacja

28 stycznia 2017 r. odbył się XXII Bezalkoholowy Bal Domowego Kościoła organizowany przez małżeństwa z DK Archidiecezji Warszawskiej. Tradycyjnie już bawiliśmy się w Domu Weselnym w Strzeniówce. W tym roku obowiązywały stroje galowe.

Na balu powitali nas Ela i Grzegorz Kolasińscy, a następnie podziękowali wszystkim, którzy się przyczynili do jego organizacji. Ks. Andrzej Pawlak – moderator DK AW poprowadził krótką modlitwę wraz z Apelem Jasnogórskim. Zabawę rozpoczęliśmy wspólnym uwielbieniem Pana tańcem i śpiewem.

O dobrą zabawę zadbał zespół Verus pod kierunkiem wodzireja. Świetna muzyka i zabawy nie pozwoliły nudzić się nikomu. Wspaniali organizatorzy zadbali także o to, aby nikomu nie brakło sił do zabawy. Stoły wyglądały imponująco, cieszyły oczy i podniebienie.

Bal Domowego Kościoła(zdj. Maciej Loretz)

Czas spędzony razem w radości i trzeźwości był wzajemnym świadectwem Nowej Kultury, do budowania, której jesteśmy wzywani. Tańce, wspólne zabawy i rozmowy przy stołach były okazją do budowania wzajemnych relacji i wspólnoty.

Bal poprzedziły przygotowania, w które zaangażowały się małżeństwa DK. Nad całością czuwali Ela i Grzegorz Kolasińscy, a pomagało im kilka małżeństw. Podobnie do lat ubiegłych Dorota i Krzysztof Górscy zorganizowali loterię fantową. Odbyła się również aukcja ikon i grafiki autorstwa Blanki Skórczyńskiej. Dochód z loterii i aukcji zostanie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji.

Bawiliśmy się do samego rana. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli poprzez taniec i śpiew wychwalać Pana, za Waszą radość, otwartość i chęć bycia razem. Do zobaczenia za rok!

Anna i Andrzej

rejon Kampinos

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Macieja Loretza:

http://foto.oaza.pl/index.php?/category/32