Jeszcze tydzień przed zaplanowanym Dniem Wspólnoty nowa para rejonowa sądziła, że będzie organizować go wraz z Rejonem Staromiejskim. Zainspirowani przez Alka Rzepeckiego z tegoż rejonu Renata i Robert Sasin zdecydowali się jednak podjąć wyzwanie i już na samym początku swojej nowej posługi zorganizować Dzień Wspólnoty całkiem samodzielnie. Jak im się to udało?

Zaczęliśmy punktualnie o 13:15 wspólną modlitwą w salce św. Faustyny przy kościele św. Jakuba Apostoła. Świecę zapaliła trójka organizatorów spotkania: Renata i Robert oraz Klaudia, animatorka akademickiej wspólnoty Ruchu Światło-Życie w goszczącej nas parafii. To właśnie ta ostatnia zapowiadała kolejne punkty programu i dbała o to, by całość przebiegała sprawnie i wszyscy wiedzieli, co, gdzie i kiedy będzie się odbywać.

Poproszony o wygłoszenie konferencji Damian Koniecki ze wspólnoty akademickiej przybliżył nam temat roku: Życie w świetle. Do września 2023 roku będziemy przyglądać się 5 źródłom światła w naszym życiu i weryfikować, czy faktycznie nimi żyjemy, a teoria nie mija się z praktyką.

Następnie wysłuchaliśmy dwóch świadectw: Gabrieli z formacji akademickiej oraz małżonków Karoliny i Mikołaja, którzy podzielili się tym, co przeżyli na tegorocznych rekolekcjach. Właśnie ich świadectwa były dla nas inspiracją do późniejszego dzielenia się w grupach, od którego płynnie przeszliśmy do namiotu spotkania przed Najświętszym Sakramentem.

Jak to zwykle na naszych spotkaniach bywa, centralny punkt programu stanowiła Msza Święta. Celebrował ją ksiądz Mateusz Mickiewicz, moderator akademickiej wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii św. Jakuba i współorganizator RDW, a homilię wygłosił proboszcz i nasz gospodarz, moderator Domowego Kościoła Rejonu Centrum, ksiądz Henryk Bartuszek. Ten ostatni zwrócił nam m.in. uwagę na obchodzony w tę niedzielę Dzień Papieski, wzajemne inspirowanie się Franciszka Blachnickiego i Karola Wojtyły oraz na zawarte w czytaniach wezwanie do modlitwy. Na koniec Mszy Świętej z wielką radością przyjęliśmy do naszej wspólnoty nowy krąg z parafii św. Franciszka z Asyżu. A wszystko to działo się pod czujnym okiem naszej pary diecezjalnej: Ani i Piotra Zadrożnych, którzy zechcieli nas uradować swoją obecnością w tym szczególnym dla naszego rejonu świętowaniu.

Po uczcie duchowej nie mogło zabraknąć dzielenia się przyniesionymi z domu smakołykami. Organizatorzy zadbali też o posiłek na ciepło. Nie widziałam ani jednej osoby, której nie zaświeciły się oczy na widok wnoszonych pudełek z pachnącą pizzą. Czas przy jedzeniu wykorzystaliśmy na lepsze poznanie się wśród prawie setki osób obecnych na Dniu Wspólnoty.

Ze swojego spotkania pod opieką diakonii wychowawczej w osobach Marty, Marysi, Mai, Michaliny oraz Michała dzieci wyniosły na ubraniach naklejki ze znakiem Ruchu. A dorośli? Jestem pewna, że wynieśli z tego dnia nie tylko brzuchy wypełnione pysznościami, głowy napełnione mądrymi słowami i serca przepełnione radością ze spotkania w tak budującym gronie, ale też przekonanie, że kolejne lata będą dobrym czasem dla naszego rejonu.

Tekst: Joanna Osesik z kręgu DK przy Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole

Zdjęcia: Karolina Rzążewska z kręgu DK przy Parafii NMP Królowej Świata na Ochocie

Obraz1

Obraz2

 Obraz3Obraz5Obraz6Obraz7Obraz8Obraz9

Droga Wspólnoto, Drodzy Kapłani!

Domowy Kościół Zapraszamy na     Ruch Świało-Życie

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Rejonu Centrum, który odbędzie się

w niedzielę 16 października 2022 r.

w kościele św. Jakuba Apostoła ul. Grójecka 38 (Plac Narutowicza)

Plan dnia:

13:15 Zawiązanie wspólnoty (sala św. Faustyny - oddzielny budynek, wejście przez bramę, na prawo od głównego wejścia do kościoła św. Jakuba Apostoła)

13.25 Konferencja „Życie w świetle” (temat roku) i świadectwa (sala św. Faustyny)

13.50 Spotkanie w grupach (sala św. Faustyny)

14.30 Namiot spotkania Mt 5,14-16 (kościół św. Jakuba Apostoła)

14.50 Przygotowanie do Eucharystii i Eucharystia z włączeniem kręgu do Wspólnoty Domowego Kościoła (kościół św. Jakuba Apostoła)

Agapa (sala św. Faustyny)

Dzieci powyżej 3 lat będą miały zapewnioną opiekę i zabawy od godz. 13.00 do rozpoczęcia Eucharystii. Opiekunowie będą czekać na dzieci w salce na pierwszym piętrze plebanii (salka znajduje się w innym budynku niż Sala św. Faustyny - po lewej stronie budynku kościoła św. Jakuba Apostoła patrząc od frontu, wejście też od ulicy Barskiej).

Zastanówmy się co każdy z nas może dać naszemu Ruchowi i Wspólnocie Rejonowej. Liczymy na Waszą obecność oraz zaangażowanie w przygotowanie RDW i Agapy.

Kontakt dla chętnych do Służby Liturgicznej (w i poza prezbiterium): Wojciech Matusiak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla chętnych do diakonii muzycznej/scholi: Monika Deręgowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt w sprawie Agapy i wsparcia diakonii wychowawczej: Renata i Robert Sasinowie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Będziemy wdzięczni, jeśli każdy krąg przygotuje jedną sałatkę i ciasto lub zdrową przekąskę. Zostanie zapewniona woda, kawa i herbata. Nie zabraknie również czegoś pożywnego. Jeśli ktoś ma pomysł i chęć przygotowania czegoś na ciepło jesteśmy otwarci i prosimy o kontakt.


Do zobaczenia, z
Panem Bogiem, 

Moderator Rejonu Centrum

ks. Henryk Bartuszek

Życie w Świetle

Renata i Robert Sasinowie para rejonowa Rejonu Centrum

Serdecznie zapraszamy na
 
Rejonowy Dzień Wspólnoty
 
w niedzielę 17 października 2021 roku
do parafii Dobrego Pasterza na Woli ul. Szczecińskiego 5
 
Plan spotkania:
sala kolumnowa:
14.00 zawiązanie wspólnoty
14.15 konferencja ks. Mateusza Mickiewicza oraz świadectwa
w kościele:
14.40 Namiot Spotkania
15.00 Eucharystia
 
14.00-14.50 możliwość pozostawienia dzieci pod opieką diakonii 
 
Zachęcamy do spotkania w rejonowej wspólnocie Ruchu Światło-Życie. 
 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności