Rejonowy Dzień Wspólnoty - Rejon Grodzisk-Pruszków

21.04.2024 w godzinach 14.00-17.30

Kościół Św. Jana Pawła II, Turkusowa 21, 05-830 Rusiec

Planowany program RDW:

  • 14:15 zawiązanie wspólnoty
  • 14:30 konferencja
  • 15:00 przygotowanie Eucharystii
  • 15:15 Eucharystia
  • 16:15 Agapa

Dnia 3 września 2023 w Świątyni Opatrzności Bożej Asia i Piotr Kucharczyk przejęli posługę pary rejonowej od Kasi i Daniela Klonowskich.

Jesteśmy 25 lat po ślubie. Mamy 4 synów, najstarszy 25 lat a najmłodszy 11 lat. W Domowym Kościele jesteśmy od 13 lat. Ukończyliśmy formację podstawową, byliśmy dwa razy na OR III, jeden raz w Rzymie, wszystkim gorąco polecamy. Uczestniczyliśmy w Sesji o pilotowaniu kręgów. Jeśli chodzi o posługę w Domowym Kościele to prowadziliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne w Ożarowie i OR I w Lublińcu. Pełniliśmy też posługę animatorów i diakonii wychowawczej na rekolekcjach. Domowy Kościół pomaga nam wspólnie przejść przez trudności dnia codziennego i zbliża nasze małżeństwo ku Bogu. Trzy lata temu przeprowadziliśmy się do Książenic, gdzie znaleźliśmy się w nowym kręgu. Pan Bóg pobłogosławił Książenicom, powstają wciąż nowe kręgi, mamy comiesięczną wspólną Mszę św. i odbywają się spotkania Dzieci Bożych.

Pozdrawiamy.
Z Panem Bogiem
Asia i Piotr Kucharczyk
Para Rejonowa DK
Rejon Grodzisk

Kontakt do nas:
https://www.oaza.warszawa.pl/dk/v5/index.php/kontakt/58-para-rejonowa-grodzisk

Zapraszamy na Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie rejonu Grodzisk i Pruszków, który odbędzie się 15 października 2023 r. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Piaskowej 21.
 
Plan dnia:
 

Godz. 13.00 Próba scholi

Godz. 13.15 Krąg Liturgiczny

====

Godz. 14.15 - 14.30   Zawiązanie wspólnoty (DOLNY KOŚCIÓŁ)

Godz. 14.30 - 14.55   Konferencja, dzielenie w grupach (DOLNY KOŚCIÓŁ) - przejście do GÓRNEGO KOŚCIOŁA

Godz. 15.00 - 15.15   Namiot spotkania (GÓRNY KOŚCIÓŁ)

Godz. 15:15 - 15.30   Przygotowanie do Eucharystii (GÓRNY KOŚCIÓŁ)

Godz. 15 30 - 17.00   Eucharystia

Godz. 17.00 - 17:45   Agapa (kawiarenka)

DIAKONIA WYCHOWAWCZA w godzinach od 14.15 do 15.15. 

Parking przy stacji WKD i sklepie Netto. 

 

Asia i Piotr Kucharczyk
Para Rejonowa DK
Rejon Grodzisk 

Rejonowy Dzień Wspólnoty Niepokalanów, 06.12.2020 r.

           

W tym roku z racji ograniczeń pandemicznych RDW Ruchu Światło-Życie Rejonu Grodzisko-Pruszkowskiego odbędzie się w okrojonej formie – adekwatnej do obowiązujących przepisów. Nie chcemy łatwo rezygnować i nie rezygnujemy z wydarzenia, które ma podkreślać wspólnotowy charakter naszego Ruchu, w którym łączą się: dzieci, młodzież, dorośli formujący się indywidualnie oraz rodziny DK! To ważne, aby nie tracić łączności ze sobą: w jednym duchu i charyzmacie.

Cieszymy się, że zgodnie z Kalendarzem Ruchu przesłanym Wam we wrześniu już 6 grudnia będziemy mogli razem przeżywać Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty, dlatego też ostatecznie potwierdzamy, zapraszamy i informujemy Was, co następuje.

1. Spotykamy się 06.12 w bazylice w Niepokalanowie i tylko tam będzie miało miejsce spotkanie.

2. Zgodnie z aktualnymi przepisami może tam przebywać do 100 osób. Chcielibyśmy, aby - dla podkreślenia naszej jedności - oprócz przedstawicieli dzieci, młodzieży i członków indywidualnej formacji dorosłych, przyjechało także choćby jedno małżeństwo z kręgów DK spotykających się w poszczególnych parafiach. Tego dnia przyjmiemy 3 nowe kręgi do wspólnoty DK – dajmy wyraz temu, że jest to dla nas ważne wydarzenie.

3. Prosimy o przyjazd na godz.14.10 tak, abyśmy mogli RDW zacząć zgodnie z planem.

4. Pamiętajmy przy tym o bezwzględnym przestrzeganiu zasad obowiązujących w reżimie sanitarnym na całym terenie sanktuarium – zasłonięciu ust i nosa, zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego oraz przekazywaniu znak pokoju w trakcie liturgii poprzez skinienie głowy (wobec osób innych niż rodzina).

5. Wszystkich, którzy tego dnia nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu na żywo, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą poprzez transmisję na kanale YouTube Niepokalanów-TV (https://niepokalanow.pl/sanktuarium/msze-swiete-i-nabozenstwa/modlitwa-transmisja-na-zywo).

 

Plan RDW 06.12.2020 r. Niepokalanów (14.20-15.45)

14.20 – początek transmisji: zawiązanie wspólnoty, wspólny śpiew;

14.30 ­- uroczysta Eucharystia z konferencją w ramach homilii, którą wygłosi moderator Rejonu Pruszków DK ks. Jerzy Chmielewski.

       Zaraz po Mszy świętej nastąpi uroczyste przyjęcie do Wspólnoty DK 3 nowych kręgów.

       ok.15.45 – wspólne odśpiewanie Pieśni Roku i zakończenie RDW.

Tego dnia nie będzie wspólnego Namiotu Spotkania, dzielenia w grupach ani agapy, ale zachęcamy do ich przeżycia w małżeństwach i gronie rodzinnym jako dopełnienie RDW.

Mamy nadzieję, że tego dnia - tak czy inaczej - spotkamy się wszyscy razem jako Ruch Światło – Życie.

 

W razie jakichkolwiek zmian będziemy Was na bieżąco informować, dlatego prosimy w najbliższym czasie o częste sprawdzanie skrzynki i sprawne przekazywanie informacji dalej.

Zapewniamy Was o modlitwie i sami również o nią prosimy.

 

Aneta i Przemysław Wojewódzcy (Para Rejonowa Pruszków)

oraz Katarzyna i Daniel Klonowscy (Para Rejonowa Grodzisk) wraz z księżmi-moderatorami.

Drodzy, zapraszamy serdecznie na

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

 "Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Dzieło Miłości"

8 grudnia 2019 r. parafia św. Anny w Grodzisku Mazowieckim

rsz 2020 0619 klonowscyrsz 2020 0619 dyra

Chcemy podziękować Bogu za 3 lata naszej posługi - jako Para Rejonowa Domowego Kościoła - Rejonu Grodziskiego. Z perspektywy minionego czasu musimy potwierdzić słowa wszystkich naszych poprzedników, którzy zapewniali nas, że posługa ta wiąże się ze szczególnym Bożym błogosławieństwem. Był to dla nas niezwykły, czas Łaski od Pana Boga. Teraz wiemy, że to On nad wszystkim czuwał i o wszystko się troszczył.

19 czerwca 2020 r. w parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku Mszą świętą w intencji naszego Rejonu rozpoczęliśmy spotkanie, podczas którego została wybrana nowa Para Rejonowa. Przeprowadziła je Para Diecezjalna, Anna i Piotr Zadrożni, z udziałem moderatora diecezjalnego ( i opiekuna naszego rejonu) ks. Pawła Witkowskiego.

W oczekiwaniu na liczenie głosów dziękowaliśmy za otwartość wszystkim trzem małżeństwom, które zgodziły się kandydować. Wiemy, że ta decyzja wymagała otwartości serca i gotowości służenia innym.

Gorące „Bóg zapłać" wszystkim parom łącznikowym, które wspierały nas przez te 3 lata. Ofiarowywaliście nam konkretną pomoc i serce, nie odmawiając, gdy o nią prosiliśmy. Umacnialiśmy się Waszym zaangażowaniem i rozkochaniem w Domowym Kościele.

Serdecznie dziękujemy parom pilotującym za powiedzenie „tak". Dzięki Waszej posłudze kolejne małżeństwa mają możliwość poznania piękna charyzmatu naszego Ruchu.

Dziękujemy parom animatorskim. I to nie tylko z tego względu, że mogły odbyć się wybory Happy emoticon, ale przede wszystkim za Waszą „pracę u podstaw".

Dziękujemy ks. Pawłowi za duchową opiekę, wsparcie i zawsze dobre słowo. Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim kapłanom, którzy wspierają dzieło Domowego Kościoła naszego rejonu.

Duch Święty za pośrednictwem animatorów powierzył troskę o małżeństwa naszego rejonu Katarzynie i Danielowi Klonowskim z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku. Jesteśmy pewni, że Pan Bóg powierzył rejon w dobre ręce.

Dziękując Wam wszystkim za dobro, którego doświadczaliśmy i doświadczamy od Was, prosimy, abyście swoją modlitwą objęli Nasz Rejon oraz Kasię i Daniela, którzy podjęli się odpowiedzialności za Naszą Wspólnotę jako nowa Para Rejonowa.

Z wdzięcznością Bogu za 3 lata posługi.

Basia i Piotr Dyrowie
ustępująca para rejonowa

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności