W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się w parafii św. Anny w Piasecznie na Rejonowym Dniu Wspólnoty. Zaczęliśmy od zawiązania wspólnoty, prosząc Ducha Świętego, by uzdalniał nas do modlitwy i budował jedność między nami. Tę cześć poprowadziły wspólnoty młodzieżowe z Magdalenki i Zalesia Górnego.

Kolejnym – centralnym punktem – była Eucharystia, której przewodniczył moderator rejonu DK Piaseczno ks. Jarosław Stolarczyk. W koncelebrze byli także: ks. Dariusz Gocłowski, ks. Radek Marciniak i ks. Kamil Mianowski. Ks. Jarek we wstępie do mszy powiedział, że co prawda podzieleni na dwa rejony (Piaseczno i Zachodni), ale w jedności spotykamy się, by oddawać Bogu chwalę, dziękować Mu i prosić o potrzebne łaski w nowym roku formacyjnym. Homilię, która nawiązywała do hasła roku Powołani do misji wygłosił ks. Radek (opiekun DK rejonu Zachodni). Zwrócił uwagę, że powołanie jest zawsze do czegoś, do konkretnego działania i że dla Boga, inaczej niż dla świata, w posłaniu nie najważniejsze są nasze kompetencje. „Mówiąc o misjach, często mamy na myśli odległe miejsca” – zauważył ks. Radek – a tym czasem pole misji jest tu i teraz. Wynika to z faktu, że Kościół ze swej natury jest misyjny. Naszym polem misyjnym jest nasza rodzina, nasz krąg/grupa, nasza wspólnota. Tu i teraz odnosi się także do naszej relacji z Bogiem. Jesteśmy powołani, by ciągle odnawiać tę, wynikającą z sakramentu chrztu, relację z Jezusem, naszym Panem i Zbawicielem.

Po komunii był uroczysty i radosny obrzęd przyjęcia do DK dwóch nowych kręgów, które zakończyły w czerwcu etap pilotażu. 13 małżeństw, formujących się przy parafii św. Anny w Piasecznie, wyraziło swoją wolę wstąpienia i życia według zasad DK.

Po mszy przeszliśmy na dalszą część spotkania do domu parafialnego. Najpierw była konferencja ks. moderatora o charakterystycznej dla Ruchu modlitwie, czyli Namiocie spotkania. Ksiądz Jarek spojrzał na Namiot spotkania w perspektywie zbliżającego się Roku Jubileuszowego oraz ogłoszonego 21 stycznia br. przez papieża Franciszka Roku Modlitwy. Zauważył, że każda misja, aby była owocna w codzienności, musi mieć swoje źródło w Namiocie spotkania. Na koniec zachęcił, byśmy spróbowali raz w miesiącu przeżyć Namiot spotkania adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po konferencji wysłuchaliśmy poruszających świadectw Małgosi i Dominiki o tym, jak żywe jest Boże słowo, jak dotyka i prowadzi. Następnie, w grupach, dzieliliśmy się tym, co dla każdego z nas oznacza „bycie namaszczonym” w otrzymanych sakramentach: chrzcie, bierzmowaniu, małżeństwie i jak wpływa na podejmowane posługi w Ruchu, Kościele, parafii. Próbowaliśmy też odpowiedzieć na pytania odnośnie naszego uczestnictwa w kapłańskiej, prorockiej i królewskiej misji Chrystusa. Podsumowaniem spotkań w grupie było wspólne odmówienie Aktu Oddania Chrystusowi Słudze. Przez cały ten czas nasze dzieci, a była ich czterdziestka, bawiły się pod czujnym okiem Kasi i Sławka oraz Basi i Roberta w sali obok. Bardzo im dziękujemy za tę posługę.

A na koniec była agapa – pizza, ciastka, słodycze, kawa, herbata, soki i rozmowy, rozmowy, rozmowy. Głośno i radośnie, i dobrze. Bo razem, we wspólnocie.

Chwała Panu!

Gosia i Grzegorz Flisowie
para rejonowa

Tu można posłuchać świadectwa Małgosi ==>>

RDW1RDW2RDW3RDW4RDW5RDW6RDW7RDW8RDW9RDW10

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności