Zapraszamy na nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty dwóch rejonów Ruchu Światło - Życie: Ursus i Piastów. Korzystamy z gościnności Misjonarzy Saletynów, którzy przyjmą nas w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej przy ul. Popularnej 46 w Warszawie (Włochy) w niedzielę 17 października 2021
 
 
PROGRAM Rejonowego Dnia Wspólnoty Ursus i Piastów (17.10.2021)
- rozpoczęcie i zawiązanie wspólnoty - godzina 14:20
- namiot spotkania
- Eucharystia - godz. 14:55
- niespodzianka dla dzieci, młodzieży, rodziców, kapłanów - Krakowski Teatr Biblijny
- zakończenie 
 

 

Pan Bóg stracił do nas cierpliwość … i wysłał nas na rekolekcje.

Na swoje pierwsze rekolekcje wyjechałam jako studentka, czyli już stanowczo późna młodzież. Pamiętam mocne pragnienie, żeby kiedyś, z kimś swój związek budować właśnie tak – z Panem Bogiem, w Kościele, we wspólnocie. Nieobojętny był fakt, że jedno z takich „ruchowych” małżeństw przyczyniło się do niezłej rewolucji w moim życiu. Zaledwie 20 lat później (!!!), w sierpniu tego roku, z moim Mężem i naszymi dwoma przedszkolnymi chłopcami, wyjechaliśmy na  OR I st., do podlaskiego Ośrodka Caritas w Ptakach. Jak w wielu rodzinach – decyzja o wyjeździe na piętnastodniowe rekolekcje nie była łatwa. Tym mocniej dziękuję więc mojemu Mężowi, że podjął to wyzwanie razem ze mną. Choć jesteśmy w kręgu już kilka lat – wiem, że na tę „jedyneczkę” trzeba było poczekać. W naszym związku mamy zupełnie różne doświadczenie modlitwy, wspólnoty; do tego – niełatwe charaktery i swoje lata, przy krótkim stażu małżeńskim. Tymczasem na rekolekcje trzeba pojechać razem…

A potem wcale nie jest łatwo. Tacy różni – mniej lub bardziej rozmodleni, komunikatywni itp. mieszkamy z kilkunastoma innymi rodzinami; jemy razem, modlimy się razem, chorujemy – razem… Przedpołudnia pracowite wewnętrznie. Popołudnia - zewnętrznie, bo trzeba intensywnie wypełnić czas dzieciom, żeby jednak poczuły, że to wakacje z mamą i tatą. Pewnie, że przychodzi ci też do głowy: może jednak wrócić, odpuścić… Wtedy wkracza On, Pan Bóg. Podsuwa ci słowo, wspólnotę, która modli się z tobą i za ciebie, za was… Żeby nie zabrzmiało to zbyt ponuro - w tym wszystkim jest też oczywiście niesamowity czas na dziecięcą radość, budowanie bliskości, jedności, ładowanie akumulatorów…
Kiedy opowiadam znajomym o rekolekcyjnym rytmie dnia – jedni szybko zaczynają z zakłopotaniem uważnie oglądać czubki butów, inni wprost pukają się w głowę: „Tak załatwić sobie urlop?!”. Są i tacy , którzy patrzą z podziwem. A ja nie zamieniłabym tego czasu nawet na moje ukochane włóczenie się po górach (chyba, że kiedyś da się to pogodzić😊). Ta wyczekana „jedyneczka” dała mi możliwość ponownego zakochania się w Panu Bogu, moim Mężu i Dzieciach, ale także – na nowo pokochania samej siebie. Dostaliśmy narzędzia do pracy nad sobą i ze sobą. Czy i jak będziemy z nich korzystać? Zapytajcie za jakiś czas.

A teraz garść wdzięczności. Dziękuję Panu Bogu, że „stracił do nas cierpliwość” i wysłał na rekolekcje. Dziękuję naszej przedobrej, rekolekcyjnej parze odpowiedzialnych z diecezji warszawsko – praskiej: Ewie i Arturowi Kwilińskim. Dziękuję księdzu Jarosławowi Bordiukowi, który poruszał nasze serca i głowy – a przy okazji, w rankingu naszych dzieci, przeskoczył nawet R. Lewandowskiego. Dziękuję naszym kręgowym animatorom: Ani i Andrzejowi oraz całej, niepowtarzalnej wspólnocie Rodzin. Na koniec – Mężu, raz jeszcze dziękuję Tobie.
Chwała Panu!

Kasia

 

 
 


Dziękujemy wszystkim, którzy zebrali się na rejonowym Dniu Wspólnoty i osobiście lub zdalnie uczestniczyli w spotkaniu kręgów DK rejonów Piastów i Ursus oraz wspólnot młodzieżowych w parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Z powodu epidemii w Eucharystii mogły wziąć udział osobiście tylko delegacje poszczególnych kręgów, pozostali mieli dostęp do transmisji on-line, nie było Agapy a konferencja ks. bp. Michała Janochy dostępna była (i jest) tylko w internecie. Biskup Janocha poświęcił swoje rozważanie tematowi "Nowego Człowieka", który szuka w sobie obrazu i podobieństwa Boga. Ks. Paweł Korbin w homilii mówił o PRAWDZIE, jako kryterium naszego patrzenia na świat, a zwłaszcza na drugiego człowieka... Specjalna konferencja dla młodzieży nt. "Nowego Człowieka w wirtualnym świecie" jest dostępna na profilu https://www.facebook.com/oaza.warszawa/ . W tym swoim wirtualnym wymiarze RDJ wciąż trwa dlatego przypominamy tekst do Namiotu Spotkania z prośbą o modlitwę w intencji dobrego przeżycia Adwentu, czasu Świąt Bożego Narodzenia, Ruchu Światło-Życie i Kościoła w Polsce. Niech Maryja towarzyszy nam w pozamykanych teraz wieczernikach, byśmy z tym większą radością wyszli do świata z Dobrą Nowiną!

  • Tekst do Namiotu Spotkania: (Ef 1, 3-7)

    “Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym. W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski.”

 

 

 

 

Z modlitwą

Bożena i Artur Moczarscy,

para rejonowa DK

 

 Podrejon Piastów
 Lp. Krąg  opiekun duchowy parafia kręgu
1.  Piastów 1  ks. Jakub Pytlakowski  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
2.  Piastów 2  ks. Jan Konarski  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
3.  Piastów 3  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
4.  Piastów 4  ks. Grzegorz Nowaczek  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
 5.   Piastów 5  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
6.  Piastów 6  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
7.  Piastów 7  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
8.  MBCz  ks. Paweł Sokołowski  Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie
 Podrejon Michałowice
 Lp. Krąg  opiekun duchowy parafia kręgu
1.  Michałowice 1  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
2.  Michałowice 2  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
3.  Michałowice 3  ks. Paweł Korbin  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
4.  Michałowice 4  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
5.  Raszyn  ks. Grzegorz Pakowski  Św. Szczepana w Raszynie
6.  Rybie  ks. Dominik Koperski  Św. Barłomieja Apostoła w Rybiu
7.  Komorów 1  ks. Mieczysław Rzepecki  Narodzenia NMP w Komorowie
 8.   Komorów 2  o.Tomasz Szyszka SVD  Narodzenia NMP w Komorowie
9.  Sękocin  ks. Daraiusz Bartoszewicz  Św. Faustyny w Sękocinie

Rejon PIASTÓW obejmuje Kręgi Domowego Kościoła z obszaru dekanatów:

- pruszkowskiego: parafie w Piastowie, Pęcicach i Komorowie;

- raszyńskiego: parafie w Michałowicach-Opaczy, Dawidach, Raszynie, Rybiu i Sękocinie;

 

Para rejonowa - Bożena i Artur Moczarscy email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 Z radością informujemy, że 6 czerwca 2020 roku Animatorzy naszego rejonu, zebrani w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, wybrali nową parę rejonową. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną przez Moderatora rejonu księdza Pawła Korbina, podczas której dziękowaliśmy Bogu za wszystkie małżeństwa i kręgi naszego rejonu i prosiliśmy o wierność charyzmatowi Ruchu dla wszystkich jego członków oraz o światło Ducha Świętego, dla dokonania wyboru tej pary, która sprawować będzie posługę przez najbliższe trzy lata.

Po Mszy świętej para diecezjalna Ania i Piotr Zadrożni wraz z księdzem Moderatorem przeprowadzili wybory. Nową parą rejonową, na 3 letnią kadencję, zostali Bożena i Artur Moczarscy z kręgu przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie. Wszyscy modliliśmy się o Boże błogosławieństwo, opiekę i prowadzenie dla Bożenki i Artura.

Was także prosimy i wspieranie ich posługi modlitwą. Bardzo serdecznie dziękujemy współkandydującym parom małżeńskim za odpowiedź na wołanie Pana „kogo mam posłać…”, za ich gotowość do wzięcia na siebie odpowiedzialności za formację małżeństw i kręgów w naszym rejonie, krótko mówiąc, za postawę diakonijną!

Dla porządku przypominamy, że tradycyjnie przekazanie posługi następuje podczas powakacyjnego Dnia Wspólnoty. Ufamy, że w tym roku, tradycyjnie we wrześniu, też tak się stanie.

Iwona i Wojtek Sabałowie
ustępująca para rejonowa rejonu Piastów

x. Paweł Korbin

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności