Diakonia pilotażu została powołana przez Parę Diecezjalną w 2003 roku. Pierwszymi jej animatorami byli Agnieszka i Janusz Grzybowscy, którzy uczestniczyli w sesji o pilotowaniu kręgów w Krościenku w 2002 roku. Od 2006 do 2009 roku animatorami Diakonii Pilotażu byli Elżbieta i Mirosław Wrotek, którzy uczestniczyli w sesji o piotowaniu kręgów w Krościenku w 2006 roku. W latach 2010-2012 spotkania dla par pilotujących prowadzili Ania i Janek Mickiewiczowie. 

Od 2012 odpowiedzialnymi diakonii pilotażu są Kasia i Piotr Czublunowie, zaś opiekunem duchowym niezmiennie jest ks. Jarosław Stolarczyk.

Wszystkie pary małżeńskie posługujące w diakonii pilotażu współpracują z parą diecezjalną i parami rejonowymi, odpowiedzialnymi za pilotaż swoich rejonów.

Dla rozwoju kręgów Domowego Kościoła konieczna jest posługa pary pilotującej. Jest to jedna z ważniejszych posług w DK. Najpierw powołanie do pilotowania nowego kręgu zostaje zasiane w sercu małżonków przez Chrystusa, a potem Domowy Kościół przez parę rejonową posyła parę pilotującą na "misję pilotowania" nowego kręgu. Para pilotująca przeprowadza krąg przez etap ewangelizacji, a następnie wprowadza go w zagadnienia dotyczące duchowości małżeńskiej, metod pracy kręgu i całego Ruchu Światło-Życie.

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności