W dniu 14.11.2008 w kościele akademickim pw. Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu na Eucharytii o godz. 18:30 pod przewodnictwem ks. biskupa Mariana Dusia zebrały się ruchy i wspólnoty katolickie Archidiecezji Warszawskiej. Takie spotkanie modlitewne dla członków ruchów i zrzeszeń katolickich oraz wspólnot parafialnych ze swoimi duszpasterzami i asystentami kościelnymi odbywa się raz w roku już od wielu lat. 

Ks. biskup w homilii przypomniał słowa papieża Benedykta XVI, że „Ruchy kościelne i nowe wspólnoty, które rozkwitły po Soborze Watykańskim II, to szczególny dar Boży dla Kościoła. Należy je przyjmować ufnie i doceniać ich różnorodny wkład, by w uporządkowany, owocny sposób służyły wspólnemu dobru”.

Ks. Biskup życzył zebranym, aby formacja i charyzmaty ruchów i wspolnot ubogacały wspólnotę kościoła warszawskiego. Po Eucharystii przeszlismy do kościła dolnego na agapę.

 

Zdjęcia ze spotkania

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności