W dniu 22.11.2008 Edukacja Finansowa Crown zorganizowała konferencję Pt. Biblia o finansach. Po raz pierwszy z tą inicjatywą  i Peterem Briscoe spotkałam się w styczniu br. Usłyszałam wtedy, że Pismo Święte ma wiele do powiedzenia na temat moich finansów i że dla chrześcijan Biblia powinna stać się podstawowym podręcznikiem w dziedzinie zarzadzania finansami. Bardzo poruszyła mnie wówczas koncepcja biblijna, że sposób w jaki zarządzamy naszym majątkiem (małym czy dużym) jest zewnętrznym wyrazem wewnętrznej kondycji duchowej. Na tę konferencję czekałam od stycznia. Wybrałam się na nią razem z Maćkiem z Diakonii Rekolekcji Ewangelizacyjnych. 

Konferencja obejmowała sześć sesji. Przyjechali na nią chrześcijanie z całej Polski. Na wstępie poznaliśmy wizję, misję i wartości Edukacji Finansowej Crown oraz programy edukacyjne kierowane do mężczyzn i kobiet z różnych środowisk i kontynentów umożliwiające poznanie Bożych zasad finansowych. Druga sesja odpowiadała na pytanie dlaczego powinniśmy rozmawiać o pieniądzach i wprowadziła nas w zagadnienie Bożej i naszej odpowiedzialności w kwestii pieniędzy. Uświadomiliśmy sobie, że pieniądze są największym rywalem Chrystusa, a sposób w jaki traktujemy pieniądze to jest test dla naszego ducha („Nikt nie może dwom panom służyć” Mt 6,24 i ‘”Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej wierny będzie” Łk 16,10). Byliśmy zaskoczeni, że 3/5 rozwodów w Holandii ma podłoże finansowe. Natomiast oczywistym było dla nas stwierdzenie, że kto niepokoi się o finanse nie jest wolny, aby służyć Bogu. Bardzo ciekawa była część przemówienia poświęcona zagadnieniom pracy i poznaniu Bożej perspektywy na pracę. Najistotniejszą częścią tej sesji było uznanie Boga za Pana, a siebie za zarządcę dóbr, stanięcie wobec Boga na właściwym miejscu,

aby móc za Hiobem powtórzyć: „Dał Pan i zabrał Pan. Niech imię Pańskie będzie błogosławione” Hi 1,21.

Podczas sesji nr 3 uczyliśmy się jak lepiej panować nad wydatkami, a sesja nr 4 była poświęcona długom. Uczyliśmy się co Pismo Święte mówi na temat długu oraz jak wychodzić z długu. Poznaliśmy dziewięć warunków, które musimy spełnić, jeśli chcemy zaciągnąć dług – wszystkie opisane w Biblii. Następnie słuchaliśmy o dawaniu innym i oszczędzaniu na przyszłość. Uczyliśmy się zgodnego z Biblią nastawienia do dawania: „Radosnego dawcę miłuje Bóg”, a od Józefa Egipskiego uczyliśmy się oszczędzania.

Czas konferencji szybko nam upłynął i musieliśmy się zbierać, aby zdążyć na spotkanie kręgu diecezjalnego. Ostatni temat o uczciwości i integralności doczytaliśmy w książce Pt. „Twoje pieniądze się liczą”, którą wszystkim polecamy - więcej

 

Zdjęcia z konferencji

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności