Drodzy małżonkowie Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej,

Temat roku formacyjnego „Czyńcie Uczniów” uświadamia nam nasze pierwotne powołanie do dzielenia się doświadczeniem osobistego spotkania z Jezusem z innymi. Stając się Uczniami Pana mamy innych czynić uczniami. Jesienią skupialiśmy się na czynieniu uczniów przez słowo, a w Adwencie naszym zadaniem jest uczyć się czynić uczniów przez sakrament. „Pełnia ewangelizacji, oprócz przepowiadania, polega na budowaniu Kościoła, który nie istnieje bez tego ducha, jakim jest życie sakramentalne, w boskiej Eucharystii osiągające swój szczyt” (Paweł VI, Evangelii nuntiandi, 28).

Wydarzenia, które w grudniu wpisują się w kalendarz pracy formacyjnej są dla nas okazją, aby „Ewangelizacja roztaczała swe pełne bogactwo, doprowadzając do ścisłego związku, albo do nieustannej wzajemnej wymiany pomiędzy Słowem i Sakramentami” (Paweł VI, Evangelii nuntiandi, 47). Najpierw będą to Rejonowe Dni Wspólnoty, potem wieczór uwielbienia, święta Bożego Narodzenia i Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła naszej archidiecezji.

Uczestnictwo w Rejonowych Dniach Wspólnoty pomoże nam odkryć prawdę, że ewangelizacja prowadzi do sakramentów i życia sakramentalnego. Wieczór uwielbienia w Wilanowie będzie okazją do modlitwy spontanicznej razem z naszymi przyjaciółmi, dla których pragniemy, aby usłyszeli Dobrą Nowinę o Chrystusie. Czas Bożego Narodzenia to dla „rodziny chrześcijańskiej troska o to, aby również w domu obchodzić w formie stosownej  dla jej członków okresy i święta roku liturgicznego” (Jan Paweł II, Familiaris consortio, 61). Spotkanie Opłatkowe będzie okazją do świętowania jubileuszu 35-lecia Domowego Kościoła w Polsce i zaświadczenia sobie nawzajem o owocach wzrastania w jedności jako małżonkowie od chwili włączenia się do Domowego Kościoła.

Prosimy Was o napisanie świadectwa nt. wzrastania w jedności w małżeństwie od chwili włączenia się do Domowego Kościoła czyli jak wprowadzenie i wierne realizowanie zobowiązań przemienia nasze relacje małżeńskie i w jaki sposób wpływa na pogłębienie duchowości małżeńskiej. Zachęcamy, aby świadectwa przynieść na Spotkanie Opłatkowe i złożyć w procesji z darami jako podziękowanie za dar Domowego Kościoła w naszym życiu.

 

Do zobaczenia,

Elżbieta i Mirosław  Wrotek                             ks. Leszek Włodarczyk

Para diecezjalna DKAW                                    Moderator diecezjalny DKAW

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności