W sobotę Diakonia Wychowawcza spotkała się na pierwszych w tym roku formacyjnym Warsztatach. Poprowadziała je Magda - animatorka Diakonii Wychowawczej. Było to trzecie spotkanie diakonii, w którym uczestniczyłam. Temat niezwylke ciekawy, bo za miesiąc rozpoczynamy sesję o pilotowaniu nowych kręgów DK w Krościenku i staje przed nami zadanie nie tylko przeprowadzenia rekolekcji dla małżonków, ale przygotowania ciekawych zajęć dla dzieci, których zebrała się gromadka w liczbie kilkunastu. W Warszatatch uczestniczyły razem z członkami diakonii Monika i Ania, które jadą z nami do Krościenka, aby posługiwać w ramach Diakonii Wychowawczej. Dołączą do Nich jeszcze jedna Monika i Kasia.

Podczas Warsztatów Magda omówiła cele jakie przyświecają zajęciom z dziećmi, tematy zajęć oraz możliwe formy. Dostaliśmy zadanie wypisania na kartkach znanych nam zabaw, które potem segregowaliśmy i przyporządkowywaliśmy do poszczególnych form. Na zdjęciach widać nasze pomysły zapisane na żółtych kartkach. Sporo się tego zebrało. Muszę się przyznać, że jako przedstawicielka pokolenia lat sześćdziesiątych niektórych z zabaw nie znałam, tym wiekszą frajdę sprawiło mi ich poznanie. Chętnie zaproponuję niektóre pomysły w swojej rodzinie.

Magda miała dla nas kolejne zadanie: układaliśmy domino tzn. dobieraliśmy do siebie cele i formy zabaw spośród wielu możliwych zapisanych na kostkach domina. Na koniec poznaliśmy 5 zasad dobrych zajęć, których niestety nie mogliśmy zastosować bo musiałyśmy z Moniką wymyślić najnudniejsze zajęcia na zadany temat. Chyba się udało, ale nie będziemy tego wcielać w życie.

To był bardzo dobry czas. Diakonia wspaniale rozwija się. Brakuje tylko więcej wsparcia ze strony małżonków. Jeśli czytasz tę relację to może zaproszenie do pomocy Tej diakonii jest skierowane do Ciebie?

 

Więcej o Diakonii Wychowawczej

 

Zdjęcia z Warszatatów

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności