Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności to w zamyśle Założyciela rekolekcje gromadzące głównych odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, zarówno na szczeblu centralnym jak i diecezjalnym. Kolejne homilie i konferencje prowadziły poprzez różne aspekty słuchania Boga. „Twoje Słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce” – śpiew tego wersetu psalmu wielokrotnie powracał w czasie rekolekcji.

 

 

„Zostałem poproszony o krótką opowieść o misjach – taką chwytającą za serce czytelników małej gazetki parafialnej w Tyńcu.” – Pisze ks. Jarek Wiśniewski, od osiemnastu lat misjonarz na Wschodzie. – „Sławne benedyktyńskie miasteczko ustami pewnej redaktorki sprowokowało mnie do serdecznych wyznań o sprawie, którą pokochałem, dla której żyję i jeśli Pan Bóg pomoże, chętnie dla niej zginę.”

 

 

Pogodny wieczór nie jest tylko dodatkiem do programu, z którego można swobodnie zrezygnować. Nie jest tylko odpoczynkiem po dniu rekolekcyjnym, wypełnionym rozważaniem i modlitwą. Jego rola w oazie rekolekcyjnej i w całej formacji, wbrew pozorom, wcale nie jest mniejsza od konferencji czy spotkań w małych grupach.

 

 

Zadaniem ORD jest ukazanie uczestnikom całościowej wizji i syntezy Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu o oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości.

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności