Miejscem tegorocznej Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Jedności (ORDJ) w dniach 27-29 listopada 2009r. był diecezjalny dom rekolekcyjny archidiecezji łódzkiej w Porszewicach k. Łodzi.
ORDJ gromadzi osoby posługujące w diakoniach centralnych i diecezjalnych diakoniach jedności. W ramach tych rekolekcji ma miejsce wprowadzenie w temat hasła pracy rocznej nadchodzącego nowego roku formacyjnego. Jest to również ważny element budowania jedności w ramach całego Ruchu – jak napisał w zaproszeniu moderator generalny ks. Adam Wodarczyk.

Nasz wspólnota rekolekcyjna liczyła 94 uczestników reprezentujących 28 diecezji, Centrum Ruchu, wspólnoty kapucyńskie, Carlsberg i Słowację. Wśród nich 27 osób to członkowie DK z parą krajową Jolą i Mirkiem Słobodami oraz liczna grupa księży (28 osób).

„Słuchać Pana” takie jest hasło kolejnego roku pracy formacyjnej, a nasze rekolekcje – jak zaznaczył na wstępie ks. Adam Wodarczyk – to pierwszy sygnał, pierwsze inspiracje do rozważania treści tego hasła. ORDJ to także dar spotkania osób podejmujących posługę w Kościele tym charyzmatem, który pozostawił nam Ojciec Franciszek Blachnicki. Chcemy jako odpowiedzialni wnikać w modlitwie, pochylać się w rozważaniu nad hasłem nowego roku – z pewnym wyprzedzeniem, według zamysłu ks. Franciszka, tak by to słowo, które ma nas prowadzić przez kolejny rok, już zaistniało w sercach odpowiedzialnych – mówił ks. Adam.

                                                                                                                           Anna i Jacek Nowakowie

Zdjęcia z rekolekcji =>>

Pełną relację z rekolekcji można przeczytać na stronach oaza.pl=>>

 
Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności