W dniu 06.12.2009 w naszej diecezji odbyły się Rejonowe Dni Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. W Rejonie Nadwiślańskim do wspólnoty Domowego Kościoła został przyjęty nowy krąg DK.

Tematem przewodnim rozważań podczas Dnia Wspólnoty była NADZIEJA. Podczas konferencji i dzielenia w grupach zastanawialiśmy się gdzie jest źródło chrześcijańskiej nadziei oraz jak żyć chrześcijańską nadzieją?

Na Dniu Wspólnoty odwiedził nas przebywający w Polsce ks. moderator Paweł Rossa, który obecnie posługuje w Ukrainie. Podczas agapy dzielił się z nami doświadczeniem głoszenia Ewangelii nadziei poza granicami Polski: o pracy w Calsbergu, w Ukrainie, o nowym Centrum Ewangelizacji otwartym w czerwcu 2009 w Gwardiejsku, o VIII  Pielgrzymce KWCz do Żytomierza. Mówił o potrzebie uczenia ludzi chrześcijańskiego stylu życia, którego nie znają. Jak to robić? Najprościej jak można czyli osiedlić się tam i żyć dając przykład.

 

Zdjęcia=>>

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności