W centrum Katowic na dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia działali „akwizytorzy” Jezusa. Wszystko za sprawą Ruchu Światło -Życie archidiecezji katowickiej, który po raz kolejny przed świętami prowadził ewangelizację uliczną.

W centrum miasta, na ul. Stawowej, przechodnie mogli przyłączyć się do wspólnego kolędowania albo... odebrać talon na spowiedź. W akcję włączyły się również inne wspólnoty, między innymi Niniwa i Duszpasterstwo Akademickie. Sami przechodnie, choć zaskoczeni, przyznawali że zaproszenie na chwile refleksji i przypomnienie o istocie świąt jest potrzebne.

„Chcemy się dzielić tym, jak my przeżywamy Boże Narodzenie. Pokazać, że święta Narodzenia Pańskiego, to coś więcej niż tylko choinka i światełka na wystawach” - mówi współorganizatorka akcji Agnieszka Pietruszka.

„Akwizytorzy Jezusa” pytali ludzi, jak przygotowują się do świąt, zachęcali ich do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Więcej=>>

z serwisu oaza.pl

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności