wirtuaknachoinka 2016

Drogie Małżeństwa, Księża opiekunowie kręgów i wszyscy ludzie dobrej woli.

Trwający Adwent i zbliżający się okres Bożego Narodzenia to czas, w którym częściej myślimy o innych ludziach potrzebujących naszej pomocy. Stąd wiele w tym czasie różnych akcji świątecznych zbierających fundusze czy konkretne artykuły na nadchodzące święta dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

Chcemy zwrócić Waszą uwagę na jedną z takich akcji zapoczątkowaną przez osoby z Ruch Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej.

„Wirtualna choinka - prawdziwy prezent”  to akcja, która powstała z potrzeby serca. Cel akcji najlepiej oddają słowa piosenki zespołu Arka Noego – „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem co prezenty ludziom rozdaje”

Od 7 lat twórcy akcji niosą nie tylko bardzo realną materialną pomoc, ale też prawdziwą radość Bożego Narodzenia dzieciom.

Nie chodzi o wielkie i drogie rzeczy. Dzieci proszą o zabawki, których nie mają, a na co dzień widzą je u swoich rówieśników.

Rodziny proszą o ubrania, buty, słodycze, czasem o tak zwyczajne rzeczy jak przybory szkolne i sprzęty gospodarstwa domowego takie jak pralka czy lodówka, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania domu.

Jednak prezentem głównym w tym roku – ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie w rodzinach, dosłownie walczących o przetrwanie zimy – jest węgiel.

Obejrzyj klip na temat ZBIÓRKI WĘGLA i rozgrzej swoje serce.

O Wirtualnej Choince mówi także ks. Marek Sędek  Moderator Generalny Ruchu Światło Życie.

Na koniec polecamy filmik o tej akcji z piosenką Arki Noego.

Zapraszamy Cię na stronę www.wirtualnachoinka.net i do włączenia się w pomoc potrzebującym.

Pozdrawiamy w Panu,

Kasia i Marcin Piaseccy

para diecezjalna DK AW

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności