San Giovanni Laterano Rome 400Kochani, 

z radością informujemy, że kolejna Oaza Nowego Życia III stopnia w Rzymie staje się faktem. 

Rekolekcje te poprowadzą ks. Andrzej Pawlak oraz Kasia i Piotr Czublunowie.

Stanąć nad grobami męczenników, którzy są fundamentem Kościoła, uklęknąć w sanktuariach pierwszych wieków chrześcijaństwa, w świątyniach Zatybrza rozważać tajemnicę życiodajnej, oblubieńczej miłości Maryi do Chrystusa…

To może być Waszym udziałem. Rozeznajcie w Panu, czy to zaproszenie jest dla Was. 

Czas to 4 – 20 sierpnia 2018. 

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 31 grudnia, po tym terminie udostępnimy zapisy osobom z innych diecezji.

Jednocześnie do 15.01.2018 konieczne będzie wpłacenie zaliczki.


Czym jest Oaza III st. w formacji Ruchu Światło-Życie?

Pierwsza OAZA III st. odbyła się w roku 1979, nie gdzie indziej, jak w Rzymie, a jej program był wówczas i nadal jest ściśle związany z rzymskimi świątyniami przybliżającymi uczestnikom tajemnicę Kościoła. Oaza III st. wprowadza w głębsze zrozumienie i przeżycie wspólnoty Kościoła. Całe rekolekcje mają się stać mistagogią, czyli prowadzeniem do pełni uczestnictwa w Misterium Kościoła. 

Oaza III st. jest dopełnieniem przeżytych Oaz I i II st. oraz ukoronowaniem formacji podstawowej. W czasie tej oazy poznajemy piękno i bogactwo Kościoła, a także jesteśmy pytani o nasze miejsce w tym Kościele. 
Chcemy, żeby każdy z uczestników tych rekolekcji, poznając wspaniałe miejsca, w których rodził się Kościół i historię tych, którzy budowali Kościół duchowy, poczuł się przynaglony do oddania swojego życia Chrystusowi w pełni. Już nie tylko poprzez przyjęcie Go jako jedynego Pana i Zbawiciela, ale też poprzez konkretny dar z siebie i oddanie się mu na służbę, na wzór Niepokalanej.

Informacje dotyczące zgłoszeń na powyższe rekolekcje można znaleźć w zakładce Rekolekcje > Rekolekcje wakacyjne (gdzie będą także pojawiać się kolejne rekolekcje), a samego zapisu można dokonać, wypełniając kartę zgłoszeniową on-line ==>>

Zaproszenie na tę Oazę skierowane jest tylko do małżeństw i nie dotyczy dzieci, gdyż w programie nie jest przewidziana formacja dla dzieci, ani opieka Diakonii Wychowawczej, a plan dnia związany jest z peregrynacją po świątyniach całego Rzymu.


W sprawie tych rekolekcji można także kontaktować się z parą prowadzącą Katarzyną i Piotrem Czublunami lub z Diakonią Oaz Rekolekcyjnych DK.

          Katarzyna i Marcin Piaseccy                                                                                           Beata i Jarosław Bernatowicz
            Para Diecezjalna DK AW                                                                                          Diakonia Oaz Rekolekcyjnych DK AW

 

                                                                                         ks. Andrzej Pawlak
                                                                                Moderator Diecezjalny DK AW

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności