Każdy krąg Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej posiada kartę kręgu, która jest kartą informacyjną dla par funkcyjnych. Karta zakładana jest przez parę pilotującą na koniec etapu pilotażu.

Karta kręgu do pobrania ==>>

Para animatorska oczekuje od pary odpowiedzialnej:

  • rzetelnej pomocy w rozwiązywaniu problemów i wyczerpującej odpowiedzi na pytania, z którymi się zgłosi
  • zainteresowania sprawami kręgu, rozmowy, co przyniesie nowy impuls do pracy osobistej i kręgu
  • pomocy w pracy kręgu, jeżeli zaistnieje taka potrzeba
  • zachęcania do rekolekcji (pomocy w odpowiednim ich wyborze)
  • mobilizowania do służby na rzecz Kościoła i Parafii (pomoc w rozmowach z księżmi o Ruchu)
  • dobrego przepływu informacji
  • organizowania kręgów podrejonowych/rejonowych
  • wsparcia modlitewnego

Ostatnie spotkanie w roku jest spotkaniem podsumowującym. Krąg ma wtedy okazję ocenić przebytą drogę. Spotkanie to zaczyna się tak, jak inne: posiłkiem i modlitwą; pozostały czas jest poświęcony zastanawianiu się nad minionym rokiem pracy kręgu, aby właściwie przygotować się do następnego roku.

kidsDrogie małżeństwa,

na listopadowym spotkaniu formacyjnym kręgu diecezjalnego poruszyliśmy między innymi temat DZIECI NA SPOTKANIU KRĘGU. Ponieważ wywołał on wiele pytań, wszyscy obecni uznali, że jest potrzeba szerszego omówienia tego problemu na forum.

Drodzy,

poniżej załączamy pełny tekst artykułu (można go także pobrać w pliku pdf) będący krótką charakterystyką posługi kapłana w Domowym Kościele. Artykuł autorstwa ks. Andrzeja Pawlaka można przekazać nowym księżom, którzy rozpoczęli formację z kręgami DK, ale i pozostałym księżom, aby przypomnieć im, jak ważni są dla nas na spotkaniu kręgu i poza nim.

w jedności Ducha Świętego

Beata i Jarek Bernatowicz

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności