Relacja z Rejonowego Dnia Wspólnoty
6 grudnia o godzinie 15 spotkaliśmy się w parafii p. w. Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie na Rejonowym Dniu Wspólnoty, którego tematem było Nowe Życie. Uczestnikami spotkania były dwa rejony: Rejon Jelonki i Rejon Kampinos, zaś transmisję wydarzenia w internecie zapewniła Diakonia Komunikowania Społecznego naszej archidiecezji.
Po przywitaniu zebranych i krótkiej modlitwie, rozpoczęło się przygotowanie do Eucharystii, której przewodniczył Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie, ks. Marcin Loretz.
W homilii podkreślił, że nowe życie, to przełożenie „pobożności w kontaktach z Bogiem” na relacje z ludźmi i życie codzienne; nie można wybierać sobie elementów z doktryny wiary, które akceptuje się, a inne odrzuca. Doświadczenie Bożej Miłości musi spotkać się z uznaniem własnej grzeszności i nawróceniem.
Po Komunii Świętej nastąpił obrzęd przyjęcia do wspólnoty Domowego Kościoła nowego kręgu z Ożarowa Mazowieckiego, który zakończył etap pilotażu.
Na koniec Dnia Wspólnoty, po Eucharystii, w ramach wspomnienia Świętego Mikołaja, można było zabrać ze sobą „odrobinę słodyczy"  do domu...RDW_06122020.JPG

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności