W miarę znoszenia obostrzeń, Domowy Kościół „wychodzi z podziemi”, by przeżywać wspólnotę i ponownie doświadczać radości ze spotkania. W Uroczystość Trójcy Świętej, w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, w czasie parafialnej Mszy Świętej, został włączony do Domowego Kościoła nowy krąg. Wydarzenie to było z różnych przyczyn przekładane (ostatnio w związku z pandemią), ale dzięki temu małżeństwa były do niego bardzo dobrze przygotowane i w pełni świadome podejmowanej decyzji.

Opiekun kręgu, ksiądz kanonik Grzegorz Krysztofik, który jest związany z Ruchem Światło- Życie od kilkudziesięciu lat (tj. od samych początków jego istnienia w Archidiecezji Warszawskiej), wskazał w czasie homilii, że choć tajemnicy Trójcy Świętej nie jesteśmy w stanie przeniknąć, to na tym świecie jej odbiciem są pozytywne relacje między ludźmi, zaś najbardziej wyrazistą ikoną – mąż i żona oraz dziecko, zespoleni miłością. Przed samym obrzędem włączenia do DK, do małżeństw zwrócił się także ksiądz proboszcz Jarosław Kucharczyk. Życzył im, żeby zgodnie z nazwą rzeczywiście budowały w swoich rodzinach kościoły domowe, a ciesząc się z obecności Domowego Kościoła w parafii, wyraził nadzieję, że wspólnota będzie w przyszłości „pączkować”.

Następnie wszystkie małżeństwa, w otoczeniu licznych dzieci, wyraziły chęć formowania się zgodnie z zasadami Domowego Kościoła. Do podjęcia takiej decyzji skutecznie zachęcili je w czasie pilotażu własnym świadectwem Agnieszka i Przemek Pakulscy. Obecnie podjęli się oni funkcji pary łącznikowej w Podrejonie Wareckim. W samej Warce, w dwóch położonych bardzo blisko siebie parafiach, są obecnie trzy kręgi Domowego Kościoła.

Na zakończenie wszyscy razem, księża, małżonkowie i dzieci, przeszli na agapę, na którą małżeństwa z nowego kręgu – kierowane przez pierwszą parę animatorską, Magdę i Łukasza Skulskich – przygotowały mnóstwo pysznych i wyszukanych atrakcji kulinarnych. Można by za wieszczem powtórzyć:

„I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem,
a com widział i słyszał w księgi umieściłem.”

Tyle, że w duchu Nowej Kultury do radosnego świętowania nie było potrzebne wino J.

Warka przyjcie krgu

Rodziny z księżmi przed niedawno koronowanym wizerunkiem Matki Bożej Szkaplerznej

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności