Relacja z Rejonowego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Ursynów i Mokotów

w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego

  W dniu 16 października uczestniczyliśmy w Rejonowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło Życie rejonów Ursynów i Mokotów. Spotkaliśmy się w kościele pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.

  Podczas konferencji wygłoszonej przez ks. Rafała Dawidowicza usłyszeliśmy o dwóch możliwościach bycia świadkiem. Możemy być świadkiem np. ślubu i obserwować dane wydarzenie, a następnie potwierdzić, że miało ono miejsce. Możemy też być świadkiem osoby bierzmowanej i wówczas oznacza to, że byliśmy świadkami wiary, przekazaliśmy ją i potwierdzamy, że kandydat do bierzmowania jest gotowy przystąpić do sakramentu. Ponadto słowo świadek w języku starożytnym greckim μάρτυς / mártus oznacza też męczennika. Świadczenie zatem wymaga potwierdzenia życiem tego, w co się wierzy. Świadczenie to przekaz wiary, którego nie należy rozumieć jako przekaz informacji czy naukę. Świadczenie wiarą, przekaz wiary nie jest jednoznaczne z pouczaniem. Oczywiście są osoby powołane do pouczania, jednak pozostali powinni się tego wystrzegać.

  Po konferencji podczas Namiotu Spotkania rozważaliśmy fragment Mt 5, 14-16 – który rozpoczyna się słowami „Wy jesteście światłem świata.”

  Po Namiocie Spotkania uczestniczyliśmy w Eucharystii.

  W trakcie homilii usłyszeliśmy o tym, jak nasza wytrwała modlitwa potrzebna jest przede wszystkim nam samym, prowadzi nas do zaufania Bogu, do przyjęcia Jego woli. Nasza modlitwa jest czasem walką bez kompromisu o nasze życie wieczne. Jest naszą wewnętrzną postawą, która odzwierciedla to, jak bardzo zależy nam na zbawieniu. Czasem, mimo tego, iż pragniemy walczyć o nasze życie wieczne, brakuje nam sił, dopadają nas wątpliwości, nie widzimy sensu, słabniemy. Wówczas pomaga nam wspólnota. Druga osoba, która podtrzymuje nasze ręce w modlitwie. Wspiera, zachęca, motywuje do modlitwy. Nasza modlitwa nie ma chronić nas przed trudnościami w życiu. Prosimy o rzeczy, które wydają nam się dobre, ale wcale takie nie muszą być. Czasem potrzebujemy czasu próby, by nauczyć się „chodzić” w życiu. Bóg nie chroni nas przed wszystkim. Podczas modlitwy mamy pogłębić naszą więź z Bogiem i zaufać Mu, uwierzyć w Niego. Uczymy się wierzyć w Boga poprzez zaufanie ludziom - wybranym, bliskim nam osobom. Wiarę przekazują nam ludzie, osoby zaufane. Potrzebujemy świadectwa innych ludzi, a oni potrzebują naszego świadectwa.

  Pod koniec Mszy Świętej miał miejsce obrzęd przyjęcia kręgów do wspólnoty Domowego Kościoła naszego rejonu. Małżeństwa z kręgów pilotowanych przez Agnieszkę i Karola Okońskich oraz Izę i Wojtka Gajosów podjęły drogę formacji w Domowym Kościele.

  Po Mszy Świętej podczas wspólnie przygotowanej Agapy mieliśmy możliwość cieszenia się swoim towarzystwem.

  Dziękujemy Panu Bogu za czas modlitwy, za wspólnotę, za słowo ks. Rafała i za świadectwo wszystkich, których spotkaliśmy.

Maria i Piotr Poncyljusz

 


Relacja fotograficzna z RDW 16X2022

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności