DSC 1063 3 resized

W dniach od 20 lipca do 5 sierpnia odbyły się rekolekcje OR I st. w Lublińcu. Moderatorem był Ksiądz Karol Alexandrowicz, a parą prowadzącą Asia i Piotr Kucharczykowie. W rekolekcjach uczestniczyło 11 małżeństw, posługę animatorską pełniły 4 małżeństwa: Ewa i Krzysztof, Emilka i Tomasz, Aneta i Przemek, Anna i Grzegorz. Oprawę muzyczną zapewniała nasza diakonia muzyczna Kasia i Piotr, przy wsparciu naszej prywatnej filharmonii w osobie Izy i Łukasza. Posługę diakonii wychowawczej pełniły na zmianę 4 małżeństwa: Ania i Piotr, Jola i Przemek, Agnieszka i Marek, Nina i Adam oraz młodzież: Tosia, Kinga i Kuba. W rekolekcjach uczestniczył kleryk – br. Michał z Wyższego Seminarium Redemptorystów w Tuchowie. Tworzyliśmy wspólnotę 85 osób.

Rekolekcje I st. to ponowne odkrywanie Chrystusa i przyjmowanie Go jako naszego Pana i Zbawiciela. Chrystus przyszedł, aby służyć z miłości innym. Przyjmując Chrystusa w każdej komunii świętej zapraszam Go do swojego życia i polecam się Jego prowadzeniu. Ksiądz Karol nieustanie podkreślał, abyśmy wyszli ze schematów, abyśmy zgodzili się na drogę śmierci dla egoizmu i otworzyli się na to, co chce nam zaoferować Chrystus. Ważnym punktem rekolekcji była modlitwa małżeńska, która pomagała odnaleźć Chrystusa w małżonku i modlitwa wstawiennicza, kiedy modliliśmy się za siebie nawzajem, powierzając swoje problemy i troski małżeńskie oraz rodzinne Duchowi Świętemu. Wiele dobra doświadczyliśmy od kleryka Michała podczas szkoły modlitwy, służył nam także z wielkim zaangażowaniem w diakonii wychowawczej ewangelizując nasze dzieci .

W 13 dniu rekolekcji byliśmy na Jasnej Górze na Dniu Wspólnoty. Zostało to udokumentowane przez Telewizję Niedziela TV. Można zobaczyć tu: https://tv.niedziela.pl/film/3345/Dzien-Wspolnoty-Oazy-Rodzin-na-Jasnej. Spotkaliśmy się z oazą rodzin I stopnia z diecezji bielsko-żywieckiej z Rypt Śląskich. Radością wielką była wspólna Eucharystia przeżywana przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Po niej uczestniczyliśmy w nabożeństwie Odpowiedzialności i Misji KWC w Kaplicy Różańcowej. Krucjatę podpisało 11 osób.

Bardzo jesteśmy wdzięczni naszemu Panu za ośrodek i jego gospodarzy, ojców oblatów. Czekamy na dobre owoce rekolekcji.

Chwała Panu!

Asia i Piotr Kucharczykowie
para prowadząca

Świadectwa ==>>

20210802 101405 2 resized20210805 080714 resized20210802 102614 resized20210804 210402 2Agnieszka i Marcin Gwardys resized m

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności