Branszczyk oaza

Nasze rekolekcje odbyły się w Brańszczyku nad Bugiem, niedaleko od Warszawy i w związku z tym mieliśmy obawy czy miejsce to będzie atrakcyjne turystycznie dla uczestników. Jak się ostatecznie okazało - dla rodzin z malutkimi dziećmi było to bardzo dobre miejsce, właśnie dlatego, że nie było trzeba daleko jechać. W rekolekcjach wzięło udział 9 małżeństw z dziećmi (w większości w wieku do 5 lat), z wyjątkiem jednej wszystkie rodziny były z diecezji warszawskiej.

Podczas naszego pobytu na Oazie, mieliśmy możliwość przyjęcia podczas Eucharystii Jezusa jako Swojego Pana i Zbawiciela. Każdy mógł tego dokonać osobiście w cichej modlitwie, odpowiednio przygotowany do tego ważnego wydarzenia na spotkaniach kręgów. Na nabożeństwo Światła i Wody poszliśmy wieczorem ze świecami nad Bug.

W ramach szkoły życia odwiedzili nas goście z diakonii życia z diecezji łomżyńskiej, a także para diecezjalna, która towarzyszyła nam podczas kontemplacji ikony Świętej Rodziny. W dniu, w którym mieliśmy przewidzianą szkołę życia na temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC), przyjechali do nas goście z diakonii wyzwolenia z diecezji drohiczyńskiej, opowiedzieli nam o dziele KWC i podzielili się z nami swoim świadectwem na ten temat. Świadectwem podzielili się także niektórzy uczestnicy rekolekcji.
Ważnym wydarzeniem podczas rekolekcji była droga krzyżowa odprawiona na ulicach Brańszczyka, podczas której każda rodzina niosła krzyż i przygotowała rozważanie poszczególnych stacji.
Podczas dnia wycieczkowego część rodzin wspólnie spędziła wolny czas na kajakach na Liwcu, a później odwiedziliśmy muzeum bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli.

Dzień Wspólnoty, mimo starań z naszej strony, przeżywaliśmy, niestety, bez innej oazy. Wybraliśmy się na pielgrzymkę do Ostrówka - miejsca pobytu św. Faustyny Kowalskiej. Zwiedziliśmy dom, w którym opiekowała się dziećmi i w którym dojrzała w niej ostatecznie decyzja do wstąpienia do zakonu. Tamejszym siostrom zaprezentowliśmy program przygotowany na dzień wspólnoty: piosenkę oazy i nasz znak. Wyjśniliśmy też jego symbolikę. Eucharystię i godzinę świadectw przeżyliśmy w kościele obok domu św. Faustyny, a Godzinę odpowiedzialności i misji w kościele parafialnym w Ostrówku, gdzie ksiądz proboszcz przyjął nas niezwykle miło i przygotował nam skromny posiłek.

Wróciliśmy szczęśliwi!

Dorota i Dariusz Tyzowie
para prowadząca

Branszczyk ksidz 2Branszczyk para i ksidz DKBranszczyk para

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności