Milanowek1

W dniach 29-31 października 2021r. odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne w Milanówku, w gościnnych progach Domu Zakonnego Zgromadzenia Sług Jezusa. W rekolekcjach uczestniczyło 13 małżeństw, duchowo prowadził nas ks. Grzegorz Czernek. Dzięki diakonii wychowawczej prowadzonej przez Magdalenę i Tomasza Niemców oraz Andrzeja Ryfkę, małżonkowie mogli spokojnie i w pełni zaangażować się we wszystkie punkty rekolekcyjnego programu. Diakonia spisała się tak dobrze, że wszystkie dzieci brały udział w zabawach z ogromną chęcią, nawet te, które początkowo nie miały na to ochoty. Muzycznie posługiwali nam zaprawieni już w „bojach” rekolekcyjnych Asia i Piotr Olędzcy.

Dla nas, jako pary prowadzącej rekolekcje zaczęły się już miesiąc przed wyjazdem do Milanówka. Cały ten czas był przeplatany trudnościami życia codziennego, jak i wyzwaniami, które stawiało przed nami zorganizowanie rekolekcji, ale przede wszystkim był to czas ogromnej łaski bycia w bliskości z Panem Bogiem i ciągłej modlitwy o wypełnianie przez nas Jego woli, realizacji Jego pomysłu na ten weekend. Oczywiście Pan był z nami również na rekolekcjach, wypełniał przestrzenie, w których byliśmy słabi, nawet możemy powiedzieć, że właśnie przez nasze słabości działał najlepiej. Zobaczyliśmy to zwłaszcza w trakcie jednego z przygotowanych przez nas głoszeń. Było ono dla nas trudne i okazało się, że nie mamy nikogo kto chciałby wygłosić konferencję na temat: „Wiara i nawrócenie”, więc w ostatnim momencie wzięliśmy to na siebie. Mieliśmy wiele wątpliwości, czy wszystkie treści są dla nas jasne, czy wszystko co przygotowaliśmy powinno być powiedziane, w taki sposób w jaki to przygotowaliśmy. Przed tą konferencją odczuwaliśmy największy stres i postanowiliśmy oddać ten czas szczególnie Panu Bogu. W trakcie konferencji, ku naszemu przerażeniu okazało się, że część slajdów z niewiadomej przyczyny nie wyświetliła się i tym samym pominęliśmy też część treści tego głoszenia. Konferencję skończyliśmy z poczuciem, że po ludzku „zawaliliśmy” sprawę, nie zapanowaliśmy do końca nad sytuacją i nie wykonaliśmy dla Pana zadania, tak jakby sobie tego życzył. Chociaż w głębi serca mieliśmy nadzieję, że Bóg zapanował nad tą sytuacją i nagłe „przeskoczenie” przez nas kilku slajdów było Jego sprawą. Ku naszemu zdziwieniu podczas Godziny świadectw, uczestnicy odwoływali się właśnie do treści z tej „nieudanej” konferencji i to jeszcze do tych fragmentów, do których mieliśmy największe wątpliwości, czy je w ogóle poruszać.

Jednym z bardziej „mocnych” momentów w trakcie rekolekcji była modlitwa wstawiennicza. Pierwszy raz razem z mężem mieliśmy okazję posługiwać innym w taki sposób. Było to dla nas niesamowite doświadczenie. Pan Bóg uzdalniał nas do modlitwy za małżonków, wkładał w nasze usta słowa modlitwy, a w nasze serca miłość do bliźniego. Tego momentu nie można porównać z niczym innym.
Dziękujemy, że mogliśmy przygotować te rekolekcje. Wiele nas to kosztowało pracy, ale korzyści przekraczają o wiele trud włożony w organizację. Mamy poczucie, że Bóg uświęcił ten weekend swoją obecnością. Spotkało nas w tym czasie wiele dobra i miłości od naszych braci i sióstr ze wspólnoty.

Bóg jest dobry cały czas.

Klaudia i Konrad Skonieczni
para prowadząca

Świadectwa ==>>

Milanowek2

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności