list e1439946689938 326x235

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz?
Rz, 8,36

Droga Wspólnoto Domowego Kościoła!

Stale pogarszająca się sytuacja epidemiczna oraz ogłoszone ostatnio ograniczenia (cały kraj w strefie czerwonej, zgromadzenia do 5 osób) powodują, że musimy sobie postawić pytanie, co ze spotkaniami kręgów?

Krąg centralny opublikował właśnie LIST. Prosimy o zapoznanie się z nim.

My ze swojej strony pragniemy przypomnieć, że nasza formacja odbywa się przez cały miesiąc przede wszystkim w małżeństwach i rodzinach. Zachęcamy, aby spotkania kręgów odbywały się albo w formie "hybrydowej" (np. animatorzy + ksiądz opiekun w jednym mieszkaniu, pozostałe on-line) z zachowaniem wszystkich wymogów prawnych (nie przekraczajmy dozwolonej liczby osób na spotkaniu) oraz zasad bezpieczeństwa (dystans, maseczki, dezynfekcja) albo wyłącznie on-line. Nie rezygnujmy z charakterystycznego dla naszego Ruchu charyzmatu spotkania. Wiemy, że nic nie zastąpi osobistego spotkania i dla wielu z Was forma zdalna jest bardzo trudna. Ale nawet spotkanie wyłącznie on-line jest bardziej owocne niż brak spotkania. Przygotowując spotkanie zdalne pomóżmy tym, którym technologia jest bardziej obca.

Nie zapominajmy o wzajemnej pomocy, chociażby w zakupach, zwłaszcza małżeństwom starszym wiekiem.

Ufamy, że Duch Święty przeprowadzi nas wszystkich bezpiecznie przez czas pandemii.

Prosimy Was o codzienną modlitwę o oddalenie pandemii oraz za cały Domowy Kościół oraz wszystkich Kapłanów, zwłaszcza naszej archidiecezji - proponujemy modlitwę za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Anna i Piotr Zadrożni
para diecezjalna DK AW

Kochani! Przywołałbym jeszcze fragment 1Kor 10,13: Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania abyście mogli przetrwać.

Jeśli przypomnimy sobie, że w języku biblijnym "kusić" oznacza przede wszystkim "poddawać próbie", słowa te odczytamy jako dobrą nowinę dla nas. Niewątpliwie pomocą w przetrwaniu czasu próby jest drugi człowiek (w pierwszej kolejności współmałżonek), jest wspólnota, która stara się zachować jedność ducha. Nawet jeśli ujawniają się różnice między nami, podejmujmy wysiłek zachowania jedności i szukania tego, co jej służy. Szanujmy innych z ich prawem do niepokoju, z być może niezrozumiałymi dla nas poglądami. Strzeżmy się płytkich podziałów, bo podstawa naszej jedności jest zawsze głębsza i trwalsza, jeśli ją odczytujemy w woli Pana Boga.

Gorąco zachęcam do przeczytania listu Kręgu Centralnego. Zapewniam o modlitwie. Pan Bóg niech błogosławi i strzeże Waszych małżeństw, rodzin i kręgów.

ksiądz Paweł Witkowski
moderator diecezjalny DK AW

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności