3F67E4B9 E426 4388 A5A6 945B0DDB7926

 

Z dniem 28.03.2022 kończy się obowiązek noszenia maseczek i większość obostrzeń związanych z pandemią. Wracamy do w miarę normalnego funkcjonowania jako społeczeństwo. Pandemia wyrządziła wiele szkód praktycznie we wszystkich dziedzinach naszego życia. Odcisnęła niestety także piętno na Kościele i na naszych wspólnotach. Była bardzo często powodem podziałów i niezgody.
Zdjęcie maseczek to dobry moment dla uzmysłowienia sobie wartości osobistych relacji. W przeżywaniu naszej wiary poszukujemy osobistej relacji z Chrystusem. Musimy sobie zadać pytanie czy w życiu naszych wspólnot poszukujemy również osobistych relacji z innymi małżeństwami. Trzeba także mocno stwierdzić, że tak zwane "kręgi online", które w czasie pandemii ratowały nasze spotkania, obecnie powinny zostać odłożone na boczny tor. Wykorzysytanie tej formy spotkania powinno być ograniczone do naprawdę wyjątkowych sytuacji (np. wyjazd jednego z małżeństw na dłuższy czas poza miejsce zamieszkania). Kiedy trudno się spotkać, stawiajmy czoła tej trudności, bo "wspaniałe są owoce dobrych wysiłków" (Mdr 3,15a). Nie rozcieńczajmy charyzmatu spotkania.

Chwała niech będzie Panu za to, że możemy się wreszcie spotykać twarzą w twarz a nie "maską w maskę".

Pozdrawiamy w Panu           

Anna i Piotr Zadrożni            ks. Paweł Witkowski 
para diecezjalna DK AW        moderator diecezjalny DK AW

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności