Przedwakacyjny Dzień Wspólnoty odbył się w Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12 czerwca, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa przy Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym. Wzięły w nim udział licznie zgromadzone rodziny i młodzież.

Zawiązanie wspólnoty poprowadziła Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji. Eucharystii przewodniczył ksiądz Marek Traczyk, Moderator RŚŻ AW. Nawiązując do charakteru uroczystości przypomniał w kazaniu, że rekolekcje pozwalają nam zbliżyć się do tajemnicy Trójcy Świętej, przeżyć jedność w wielości. Rekolekcje pozwalają nam wzrastać w jedności z Panem Bogiem i drugim człowiekiem, z jednej strony – doświadczyć wspólnoty wiary, z drugiej – odkryć nasze osobiste powołanie.

Po zakończeniu Mszy świętej udaliśmy się do ogrodów seminaryjnych, gdzie odbyły się spotkania grup wyjeżdżających na tegoroczne rekolekcje wakacyjne. Następnie w rozśpiewanym orszaku udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, gdzie miała miejsce inscenizacja słowno-muzyczna opowiadająca o świętym Janie Pawle II, o tym jak przywołany przez niego Duch Święty przemienił oblicze naszej ojczyzny i świata. O godzinie 19 rozpoczął się Koncert Miastu i Światu będący finałem VII edycji rekolekcji i warsztatów muzycznych pn. Muzykolekcje o Świetle.

Był to niezapomniany czas, pełen uwielbienia i modlitwy. Wielu uczestników koncertu było dogłębnie poruszonych działaniem Pana Boga poprzez to wydarzenie. Około godziny 20.30 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu procesyjnie przyniesionego z kościoła świętej Anny na scenę. Była to pamiątka wydarzenia sprzed 35 lat, gdy na zakończenie III pielgrzymki do Polski, ostatniej przed upadkiem komunizmu, Święty Jan Paweł II błogosławił Warszawę i świat.

Chwała Panu za przybycie na Przedwakacyjny Dzień Wspólnoty tak licznego grona uczestników RŚŻ AW, za wszystkie tegoroczne oazy wakacyjne. Nie ustawajmy w modlitwie o bogactwo owoców i łask tegorocznych rekolekcji. Dziękujmy też Panu za dar wspólnoty, jedności i za dzieła, które powstają na Jego chwałę!

Kinga Osińska

Fot. Konrad Fierek

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności