Jestem alkoholikiem, nie piję 11 lat, dzięki Krucjacie Wyzwolenia Człowieka.
Kiedy ofiarowałem Maryi swój udział w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka w intencji mijanych codziennie, tych samych pijanych osób, co najmniej jedna z nich przestała pić, a sam doświadczyłem uzdrowienia z poważnych problemów z kręgosłupem.
Kiedy zaprosiłam do swych problemów Jezusa, On uzdrowił męża z nałogu i dał mi łaskę przebaczenia.
Krucjata Wyzwolenia Człowieka to dzieło tych, którzy potrzebują pomocy. Możesz ją ofiarować innym, możesz ją przyjąć, nie jesteś sam w swym krzyżu. KWC wyzwala z lęku, strachu przed odpowiedzialnością – to dzięki Ruchowi Światło-Życie i rozważaniom ks. F. Blachnickiego pt. „Spojrzenia w świetle łaski” niegdyś nie uciekłem od niej. Gdy odmówiłem kolegom z pracy i powiedziałem, że picie wyszło z mody, lepiej nie pić – koledzy przestali. Magazynuj miłość, magazynuj trzeźwość i oddaj wszystko Maryi i Jezusowi, także całe dziadostwo, które w Tobie jest. Po latach mojego uczestnictwa w KWC pewnego dnia naszej w rodzinie, w której świętowaniu od zawsze towarzyszył alkohol mama zdecydowała: „Święta będą bez alkoholu”.

To tylko wybrane parafrazy pełnych radości i nadziei wypowiedzi osób, które podczas wspólnej Drogi Krzyżowej dały świadectwo o mocy przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej zostały wzbogacone o rozważania, pochodzące z pamiętnika życia wewnętrznego ks. F. Blachnickiego, zebrane w książce „Spojrzenia w świetle łaski”.

Właśnie z wiary w dziecięctwo Boże, a zatem nadprzyrodzoną godność człowieka i przeznaczenie
do zbawienia, wynikały liczne inicjatywy ks. F. Blachnickiego, podejmowane wytrwale, w trudnych warunkach PRL na rzecz godności, trzeźwości i wolności wewnętrznej Polaków. O historii i społecznych skutkach – owocach tych dzieł mówił m.in. w swym wykładzie dr Robert Derewenda, wykładowca KUL, dyrektor Oddziału IPN w Lublinie.

Nie tylko ks. F. Blachnicki, ale wcześniej m.in. bł. B.  Markiewicz, św. o. M. Kolbe, bł. kard. S. Wyszyński, św. Jan Paweł II wielokrotnie podkreślali wartość trzeźwości dla jednostki i narodu oraz bronili tej wartości. Przypomniał o tym ks. bp T. Bronakowski – Przewodniczący Zespołu KEP ds. Trzeźwości i Osób Uzależnionych w homilii podczas uroczystej Eucharystii, podczas której nowe osoby złożyły wraz
z niesionymi do ołtarza darami, deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Bp Bronakowski wskazując na statystyki podkreślał, że walka o trzeźwość to walka o polską racja stanu.

Miejscem tegorocznej pielgrzymki członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka było pięknie położone Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, w którego ciekawą historię wprowadził nas pielgrzymów sam Kustosz Sanktuarium.

Na pielgrzymkę wybraliśmy się wspólnie: osoby z Archidiecezji Warszawskiej wraz z przedstawicielami Diecezji Warszawsko-Praskiej, po drodze modląc się, integrując oraz wzajemnie inspirując.

Jeśli jesteście ciekawi szczegółów Pielgrzymki, polecamy zapoznać się z dokładną relacją, przygotowaną przez pana Macieja Jóźwiaka z Archidiecezji Poznańskiej, zamieszczoną na profilu facebookowym Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

We wrześniu przyszłego roku Pielgrzymka KWC odbędzie się w Częstochowie. Już teraz zapraszamy wszystkich ciekawych, chętnych poznania i zaangażowanych w to dzieło.

Naszym zdaniem – warto!

Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności