W ciepły sobotni poranek 14 kwietnia br. odbyło się trzecie, ostatnie w tym roku formacyjnym, spotkanie kręgu diecezjalnego, którego zorganizowania w parafii w Otrębusach podjęli się Ewa i Krzysztof Michalak. W spotkaniu wzięły udział pary rejonowe Domowego Kościoła, para diecezjalna i ksiądz moderator DK AW. Na spotkaniu gościliśmy również parę filialną, Beatę i Jarka Bernatowiczów.

c

Pierwszą część spotkania wypełniło dzielenie się realizacją zadań  par odpowiedzialnych , czyli odpowiedzialność za kręgi w rejonie, za formację małżonków. Z radością przyjmowaliśmy informację o zawiązujących się nowych kręgach, ich ewangelizacji i pilotażu. Z troską dzieliliśmy się trudnymi sprawami w kręgach i małżeństwach. Każda para dzieliła się również doświadczeniem Bożej pomocy, ogarniania modlitwą wszystkich małżeństw i rodzin naszej wspólnoty.     W czasie przerwy przenieśliśmy się na zewnątrz, by cieszyć ciało i duszę pięknym wiosennym słońcem i ciepłem.

 

e

W drugiej części spotkania, prowadzonej przez Leszka Wiwałę, dzieliliśmy się słowem Bożym (J 6,16-21). Doświadczyliśmy jak wielkim bogactwem jest dzielenie się tym, w jaki sposób odczytujemy Boże Słowo, jak ono nas przenika i przemienia, jak nas ostrzega i napomina, jak nas buduje i napełnia wdzięcznością. Następnie rozważaliśmy tajemnicę różańca („Zwiastowanie”), zawierzając wszystkie sprawy wspólnoty Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Tę część zakończyliśmy modlitwą za wstawiennictwem ks. F. Blachnickiego.

W części formacyjnej Kasia i Marcin Piaseccy podjęli temat pielęgnowania duchowości małżeńskiej i rozwijania katechumenatu rodziny, zwłaszcza w czasie trwania posługi pary odpowiedzialnej w Domowym Kościele. Odpowiedzialni dzielili się praktycznymi radami i swoim świadectwem życia małżeńskiego i rodzinnego w dążeniu do świętości.
  d

 

 Na zakończenie para diecezjalna zaprosiła do udziału w pielgrzymce Domowego Kościoła do Kalisza 26 maja 2018 roku, a ks. Andrzej udzielił nam Błogosławieństwa Bożego.b

Basia i Piotr Dyrowie
para rejonowa rejonu Grodzisk

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności