diakonia wych27 września 2018 w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące wakacyjne misje miłości – czyli diakonie wychowawcze.

Dziękowaliśmy Bogu za tegoroczną służbę i przeanalizowaliśmy przygotowane i wypełnione wcześniej przez odpowiedzialnych diakonii wychowawczych sprawodania. Omawiane były takie zagadnienia jak: zespół diakonii wychowawczej, potencjał i ograniczenie ośrodka rekolekcyjnego, program dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, zestawy zabawek i trudne wyzwania. Przygotowane zestawienia pozwolą nam jeszcze lepiej służyć w nadchodzącym roku formacyjnym.

Oprócz wniosków ze sprawodań pojawiło się kilka ciekawych tematów i pomysłów: zbudować bazę opisów ośrodków rekolekcyjnych, bazę kontaktów, zorganizować śródroczne spotkania diakonii połączone z ciekawym warsztatem twórczej aktywności. Rozmawialiśmy też o wyzwaniu płynącym z tworzenia grup żłobkowych, o uczestnictwie diakonii wychowawczej i dzieci w Eucharystii. Powyższe tematy stały się wyzwaniami, które warto rozważyć i niektóre podjąć w tym roku formacyjnym, by diecezjalna diakonia wychowawcza była jeszcze lepiej przygotowana do posługi podczas rekolekcji.

Spotkanie podsumowujące terenowe misje miłość było dla nas dopełnieniem warsztatów dla wszystkich zespołów diakonii, które przeżyliśmy 12 maja. Majowa odprawa była inspirująca i bardzo potrzebna, bo podczas wakacyjnych misji mieliśmy pod opieką 422 dzieci, a w ciągu całego roku formacyjnego 2017/18 - ok. 620 dzieci.

Na spotkaniu podsumowującym była obecna para diecezjalna DK AW Kasia i Marcin Piaseccy. Mogliśmy razem uczyć się od siebie, dzielić doświadczeniami i trwać w jedności. 

Za spotkanie i radość bycia razem Bogu niech będą dzięki!
Aneta i Krystian Tyrańscy
diecezjalna diakonia wychowawcza RŚ-Ż AW

 

misja2 misja5

misja1 
misja3 misja4

 

 

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności