feel at home
Drodzy Małżonkowie,
 
zachęcamy do włączenia się w poniższą inicjatywę. Myślimy, że jest to jeden z konkretnych sposobów, w jaki my rodziny możemy ofiarować coś wartościowego innym. Wiemy, że niełatwy, bo wymaga zaangażowania, czasu i naszego otwarcia na drugiego człowieka. Być może także i nasze dzieci kiedyś wyjadą za granicę w ramach wymiany studenckiej Erasmus. Dobrze by wówczas spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony rodzin w innych krajach i znalazły wsparcie wspólnoty. Teraz my możemy uczynić pierwszy krok.
Pozdrawiamy w Panu
Kasia i Marcin Piaseccy
para diecezjalna DK AW
 
-------------------------------
 
 
Drogie Rodziny Domowego Kościoła,
 
jakiś czas temu pojawił się w gałęzi indywidualnej pomysł, by w jakiś konkretny sposób pomóc studentom zagranicznym, którzy przyjeżdżają do Warszawy i często są tu zupełnie sami przez cały czas wymiany. 
 
Powód był prosty: wielu z nas nie udało się znaleźć ludzi o podobnych wartościach zagranicą, wejście zaś we wspólnotę podczas czasu naszego Erasmusa również nie było łatwe. Gdy przyjrzeliśmy się, jak to wygląda w Warszawie, okazało się, że sytuacja jest bardzo podobna: mszy, kościołów i wspólnot nie brakuje, ale wszystkie są kierowane do Polaków (co jest naturalne). Z drugiej strony organizacje skierowane do Erasmusów oferują mnóstwo możliwości zabawy i rozwoju poza duchowością. Diecezja na chwilę obecną również nie ma żadnej propozycji dla tych ludzi. Mają więc bardzo, bardzo utrudnione zadanie, jeśli chodzi o rzeczywistość duchową, praktykowanie wiary i poznanie ludzi o podobnych wartościach. Być może Wasze starsze dzieci, które były już na wymianach zagranicznych, mają podobne doświadczenie.
 
Ale dlaczego to właśnie do Was piszemy?
 
Jednym z wielu naszych pomysłów jest zaproszenie studentów do polskich rodzin na czas Świąt Bożego Narodzenia. W Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji mamy ogromne bogactwo rodzin, więc od razu pomyśleliśmy o Was :) Wielu studentów nie będzie miało możliwości finansowych, by wrócić do swojego kraju na święta. Z drugiej zaś strony są bardzo otwarci na poznanie polskich zwyczajów i przeżycie tego czasu jako doświadczenia wiary. Zaproszenie ich do polskiej rodziny może być świetną okazją do świadectwa, umocnienia ich wiary, a patrząc po staropolsku: do przyjęcia do domu wędrowca - dosłownie i przenośni :) 
 
Jeśli jesteście zainteresowani zaproszeniem kogoś do Waszego domu na czas Bożego Narodzenia, serdecznie prosimy o kontakt (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 
Proponujemy dni 24, 25 i 26 grudnia, jeśli jednak chcielibyście zaproponować więcej lub mniej wspólnego czasu (np. jesteście w stanie zaoferować tylko Wigilię lub 24-25/12), to również piszcie. Wszystko jest do dogadania.
 
Na chwilę obecną chcielibyśmy zorientować się, czy pojawią się jakieś zainteresowane rodziny. Z Waszych zgłoszeń stworzymy listę i odezwiemy się ponownie niebawem, gdy będziemy znali już dokładną listę zainteresowanych studentów.
 
Z góry dziękujemy za odzew!
 
 
Pozdrowienia
 
Zuzanna Szpura 
Ekipa Feel at Home - Erasmus in Warsaw
Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności