Oplatek m
Najserdeczniej zapraszamy wszystkie rodziny Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji oraz księży opiekunów duchowych kręgów na Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe DK, które będzie miało miejsce w niedzielę 30 grudnia 2018 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach (ul. Gwintowa 3).
To wydarzenie jest też okazją do spotkania się rodzin z naszego Ruchu z biskupem naszej diecezji Ks. Kardynałem Kazimierzem Nyczem.

Zapraszamy na godz. 15.50, by po chwili przygotowania rozpocząć Eucharystię koncelebrowaną przez naszego Arcybiskupa. Kolekta zbierana podczas Eucharystii będzie przeznaczona na wsparcie programu "Rodzina rodzinie" prowadzonego przez Caritas Polska - pomoc rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim.

Po Eucharystii udamy się do dolnego kościoła, gdzie podzielimy się opłatkiem.

W związku z tym, że kończy się rok, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości spotkanie będzie miało tytuł przewodni: "Gdzie jest nasze Betlejem?". Zaprosimy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd, które przeprowadzą nas przez kawałek naszej polskiej historii. Będą to kolędy, które napisali nasi rodacy w różnych przełomowych chwilach naszego narodu. Warto śpiewając wsłuchać się w słowa tych kolęd. Zaprezentowany będzie także krótki filmik podsumowujący spotkania patriotyczne, które były organizowane przez małżeństwa z DK.

Spotkanie zakończymy świąteczną agapą (prosimy serdecznie o przyniesienie czegoś na wspólny stół).

Podczas diecezjalnego spotkania opłatkowego będzie można odebrać zaproszenia na XXIV Bezalkoholowy Bal Domowego Kościoła AW oraz przekazać fanty na loterię.

 

ks. Andrzej Pawlak                                   Katarzyna i Marcin Piaseccy
                     moderator diecezjalny DK AW                             para diecezjalna DK AW                                 

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności