List w sprawie rekolekcji A.D. 2011

Drogie małżeństwa Domowego Kościoła,

przekazujemy na Wasze ręce wykaz rekolekcji, jakie będą organizowane przez Domowy Kościół gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej w czasie wakacji w roku 2011. Mamy nadzieję, że z tych wielu propozycji znajdziecie coś dla swojej rodziny.

Podajemy ten wykaz w miarę wcześnie, abyście mogli porozmawiać i zaplanować wyjazd na rekolekcje, poprosić o urlop, odkładać finanse, obejmować modlitwą całe dzieło rekolekcji wakacyjnych 2011 i przygotować się duchowo na ten czas.

Zapisu na rekolekcje można dokonać wysyłając wiadomość na adres Diakonii Oaz Rekolekcyjnych (DOR) Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej rekolekcjedkaw@gmail.com lub na adres mailowy podany dla konkretnych rekolekcji. Do końca marca 2011 pierwszeństwo w zapisach mają małżeństwa z naszej diecezji. Po tym terminie rekolekcje będą dostępne dla całej Polski i znajdą się również na ogólnopolskiej stronie internetowej DK. Prosimy, abyście nie zwlekali z decyzją zbyt długo i zapewnili sobie miejsce na wybranych rekolekcjach odpowiednio wcześnie.

Przy okazji przypominamy, że aby zgłoszenie było pełne, oprócz wiadomości mailowej należy przesłać kartę zgłoszeniową (otrzymaną od DOR) i wpłacić zaliczkę. Karta zgłoszeniowa powinna być podpisana przez parę rejonową, a w przypadku wyjazdu z inną diecezją także przez parę diecezjalną.

Na oazę rodzin I° (OR I°) wyjechać może każde małżeństwo, nawet takie, które nigdy nie zetknęło się z kręgiem, zachęcajcie więc w ramach ewangelizacji różne małżeństwa. Na oazę rodzin II° (OR II°) dobrze jest aby jechały małżeństwa, które przeżyły już OR I°, I rok pracy formacyjnej i ORAR I°. Na oazę rodzin III° (OR III°) wyjechać może małżeństwo, które przeżyło OR I° + OR II°, ORAR I° + ORAR II°, a także I + II (zeszyt A + B) rok pracy formacyjnej.

Zależy nam bardzo, aby kwestie finansowe nie były przeszkodą w wyjeździe na rekolekcje. Już od wielu lat jest bowiem możliwość dofinansowania wyjazdu z funduszu diecezjalnego, a w wielu przypadkach i z funduszy rejonowych. Jeśli ktoś jest w potrzebie i widzi konieczność skorzystania z takiego dofinansowania może zgłosić prośbę o dofinansowanie za pośrednictwem swojej pary animatorskiej, łącznikowej, rejonowej, diecezjalnej lub bezpośrednio na adres paradiecezjalnadkaw@gmail.com .

Życzymy wszystkim natchnienia Ducha Św. podczas podejmowania decyzji rekolekcyjnych.

 

Beata i Jarosław Bernatowicz

para diecezjalna

                        

ks. Andrzej Pawlak

moderator diecezjalny

                                               
Terminy rekolekcji i informacje o prowadzących dostępne są w zakładkach: