Będzie nowa-stara FOSKA w metalowym znaczku.

Myślę, że większość z nas spotkała się ze znakiem, w którym litery ΦΩΣ-ΖΩΗ wpisano w krzyż na niebieskiej tarczy z napisem: leiturgia, diakonia, martyria. Umiłowanie liturgii, posługę diakonijną i powołanie do świadectwa odkrywamy w charyzmacie Ruchu razem z jego główną ideą – jedności światła danego od Boga i świadectwa chrześcijańskiego życia.

Ten charakterystyczny znak tradycyjnie jest wręczany razem z tekstem „Drogowskazów” w ramach nabożeństwa misji, jako tzw. znak przymierza. Wtedy to uczestnicy, którzy po 2 st. ONŻ wchodzą w nowy etap deuterokatechumenatu odnawiają i pogłębiają przymierze z Bogiem przyjmując za swoje „Drogowskazy Nowego Człowieka”.

Udało nam się zdążyć przed pierwszym RDW przygotować znów prawdziwy znaczek (zamiast atrapy – naklejki z agrafką). Będą one także dostępne w Diakonii Słowa w tej samej cenie co inne znaczki. Natomiast każdy kto już wcześniej w swojej formacji otrzymał błogosławieństwo i misję będzie mógł odebrać tę foskę za symboliczną złotówkę osobiście u moderatora diecezjalnego przy dowolnej okazji (więc nie koniecznie w Laskach Duży uśmiech).