Diakonia Życia – apel w sprawach bioetycznych

Na najbliższym posiedzeniu sejmu rozpoczynającym się 20 października odbędzie się pierwsze czytanie sześciu projektów ustaw dotyczących kwestii bioetycznych, w tym dopuszczalności zapłodnienia in vitro. Pojawia się szansa na to, iż wreszcie zostanie uchwalone w naszym kraju prawo bioetyczne. Jest ono bardzo potrzebne, gdyż obecny brak jakiejkolwiek regulacji pozwala na całkowitą dowolność, co pociąga za sobą między innymi brak poszanowania dla poczętego życia ludzkiego. Polska jest w tym zakresie ewenementem wśród krajów europejskich.

Ponad rok temu – wobec, jak się wówczas wydawało, bliskich rozstrzygnięć sejmowych – zwróciliśmy do wszystkich członków Ruchu z prośbą o modlitwę w intencji prac nad prawem bioetycznym. Dziś ponawiajmy tę prośbę.

Prosimy więc wszystkich członków Ruchu o modlitwę w intencji prac parlamentarnych. Powierzajmy Panu tę sprawę na spotkaniach naszych wspólnot, podczas modlitwy małżeńskiej i rodzinnej oraz w naszych osobistych modlitwach. Prośmy o to, by ustawa regulująca kwestie bioetyczne została wreszcie uchwalona i by służyła ochronie życia ludzkiego i godności człowieka.

Agata i Krzysztof Jankowiakowie

odpowiedzialni za Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie