Eucharystia z okazji rocznicy śmierci księdza Danielskiego

Już w tym miesiącu (a dokładniej w samą Wigilię) przypada kolejna, 27 rocznica odejścia do Pana ks. Wojciecha Danielskiego. Jak zwykle Diakonia Liturgiczna (ale poza nią zapewne także wszyscy moderatorzy naszej diecezji 😉 zaprasza z tej okazji na Eucharystię, na której będziemy się modlić o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Wojciecha. W tym roku spotkamy się w sobotę 15 XII o godz. 10.00 (o tej godzinie rozpocznie się Eucharystia) w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole (ul. Deotymy 41, dojazd: autobus 167 pod sam kościół, poza tym tramwaje 20, 23, 24).

Dlaczego jest to ważne wydarzenie? Z kilku powodów. Po pierwsze jak wierzymy ks. Danielski już jest świętym! I szkoda by było, żeby jego świętość nie promieniowała i nie przynosiła owoców w sposób oficjalny w całym Ruchu i Kościele ;). No ale o to trzeba się bardzo intensywnie modlić i dlatego spotykamy się na Eucharystii. Po drugie, jak może nie wszyscy wiedzą, ks. Wojciech był drugim moderatorem generalnym Ruchu Światło-Życie. W dodatku pochodził z naszej diecezji, więc szczególnie my jesteśmy zobowiązani do modlitwy do niego i za niego. Wniosek jest więc taki, że jeśli tylko możecie to powinniście wtedy być obecni. Mamy nadzieję, że spotkamy się z wszystkimi (a przynajmniej z większością członków Domowego Kościoła, oaz młodzieżowych, studenckich, dorosłych i dzieci Bożych) 15 XII o 10.00 na Kole.

Wciąż również (do środy) można zapisywać się na Oazę Modlitwy Diakonii Liturgicznej, na której gościć będziemy ludzi z różnych części Polski, głównie z diakonii liturgicznych, ale nie tylko. Oaza ta odbędzie się właśnie w weekend 14-16 grudnia, a jej elementem będzie oczywiście Eucharystia na Kole. Zapraszamy do zgłoszeń do Agnieszki Dzięgielewskiej (  A.Dziegielewska(at)oaza.pl). Tematem oazy będzie „Diakonia liturgiczna a wyzwania współczesnego Kościoła”