Ks. Wojciech Danielski

Eliasz – prorok jak ogień, św. Jan od Krzyża – święty poeta, i Ks. Wojciech Danielski. To trzy postacie ważne dla nas dzisiaj.

Przedstawiciele Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Warszawskiej oraz goście z kilku diecezji spotkali się przy grobie ks. Danielskiego, by w szczególny sposób podziękować Panu Bogu za osobę tego kapłana. Była to również sposobność do modlitwy o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego szczególnego moderatora, którego wiara i ufność w rzeczywistą obecność Pana była świadectwem dla ogromnej rzeszy oazowiczów i nie tylko. Ks. Wojciech dla nas, ludzi Ruchu jest niezwykle ważnym człowiekiem. Zachował on charyzmat Światło-Życie, gdzie życie było autentycznie poddanie światłu Bożego Słowa. Jego relacja z Panem była czymś co promieniowało na innych. Zatroskanie o wolność człowieka przejawiała się w niezwykłej kulturze osobistej, a życie swoje chciał uczynić liturgią!

Ks. Marcin Loretz, członek CDL i moderator diecezjalnej diakonii liturgicznej w homilii mówił między innymi, że: Bóg nie przychodzi tak, jak my chcemy, i wtedy, kiedy nam jest najwygodniej. Bóg przychodzi wtedy, kiedy zechce. Można Go nie przyjąć i żyć w ciemności. Ale można Go przyjąć – chociaż niedoskonale, nadal popełniając błędy. Podobnie jest z podejmowaną posługą – można po prostu coś robić, żeby „interes sie kręcił”, nie pytając Jezusa, jaki On ma plan dla mojego życia i pełnionej przeze mnie diakonii.

Na Eucharystii nie było tłumów, raczej kameralne grono. Trudno się na to gniewać, wiadomo – sobota, deszczowo, i jeszcze święta za pasem. Thorin w „Hobbicie” mówi: „Jeden krasnolud jest wart więcej niż cała armia z Północy – bo przybył na wezwanie. Lojalność, honor, waleczne serce – nie proszę o nic więcej”.

Po Eucharystii Pani Basia (siostra księdza Danielskiego), poczęstowała tradycyjnie cukierkami. Panowała atmosfera prawdziwej radości oraz spotkania we wspólnocie. Następnie wielu z obecnych udało się do Lasek k/Warszawy, aby przeżywać ogólnopolską Oazę Jedności Diakonii Liturgicznej, która zgromadziła przedstawicieli diecezjalnych diakonii liturgicznych z różnych zakątków Polski.

 

Zdjęcia z wydarzenia:
https://picasaweb.google.com/107617242850589882778/MszaKsWDanielski14122013?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP3kibzc8IyMew&feat=directlink

Tekst: Radosław Kaczorowski, Agnieszka Salamucha

Zdjęcia: Agnieszka Worobiec