KWC atrakcyjne również w mediach

Odpowiedzialni za Diakonię Wyzwolenia i Diakonię Życia spotkali się na corocznej konferencji w podwarszawskim Niepokalanowie. Dni 17 – 19 września zgromadziły blisko 100 osób z całej Polski. Czas dzielenia doświadczeniami diakonii we własnych diecezjach był bardzo ubogacający.

Tegoroczna konferencja była poświęcona obecności Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w mediach. Uczyliśmy się jak wykorzystywać media lokalne i ogólnopolskie do propagowania tej idei. Dzięki doświadczeniom Macieja Zdziarskiego, redaktora TVP, mogliśmy poznawać prawa rządzące światem dziennikarskim oraz dowiedzieliśmy się jak wykorzystać je do naszych celów. Szukaliśmy pomysłów na konkretne działania promujące tematykę wyzwolenia, które mogłyby zainteresować media. Padły pomysły różnego rodzaju dyskotek oraz festiwali bezalkoholowych, pojawiły się też inne propozycje. Oto niektóre z nich:

– bicie rekordu Guinessa w równoczesnym piciu napojów bezalkoholowych,

– zorganizowanie osiemnastu bezalkoholowych osiemnastek,

– organizacja balu charytatywnego, który równocześnie byłby balem bezalkoholowym.

Na warsztatach z Janem Halbersztatem uczyliśmy się, jak pokazać Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i inne dobre dzieła w sposób atrakcyjny. Wydawać by się mogło, że dobre dzieła (w tym KWC) są nudne i nie-medialne. Okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie.

Kazania księdza Wojciecha Ignasiaka przypominały nam, że człowiek prawdziwie wolny jest szczęśliwy, nie cierpi z powodu swojego stylu życia. Usłyszeliśmy znów, że jesteśmy umiłowanymi Dziećmi Boga – nieskończenie obdarowani. Te dary możemy pomnażać poprzez dzielenie się nimi z potrzebującymi.

Na konferencji nastąpiło także oficjalne przekazanie funkcji moderatora krajowego KWC księdzu Maciejowi Krulakowi. W ciepłych słowach podziękowano także ustępującemu księdzu Adamowi Wąsikowi. Czas spędzony w Niepokalanowie obfitował w łaski i przyniósł wiele nowych pomysłów. Obyśmy nie tracili zapału w dzieleniu się tym dobrem!