ONŻ III st. Rzym – zaproszenie

San Giovanni Laterano Rome 400Drogie małżeństwa, 

z radością informujemy, że oczekiwania wielu spośród nas stają się faktem. 

Zakończyliśmy przygotowania do Oazy Nowego Życia III stopnia w Rzymie! Rekolekcje te poprowadzą ks. Andrzej Pawlak, ks. Stefan Bernat oraz Teresa i Mariusz Traczykowie.

Stanąć nad grobami męczenników, którzy są fundamentem Kościoła, uklęknąć w sanktuariach pierwszych wieków chrześcijaństwa, w świątyniach Zatybrza rozważać tajemnicę życiodajnej, oblubieńczej miłości Maryi do Chrystusa…

To może być Waszym udziałem. Rozeznajcie w Panu, czy to zaproszenie jest dla Was. 

Czas to 31 lipca – 16 sierpnia 2015. Miejsc jest dużo, ale i zainteresowanych tymi rekolekcjami – również. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 15 grudnia, po tym terminie udostępnimy zapisy małżeństwom z innych diecezji.

Czym jest Oaza III st. w formacji Ruchu Światło-Życie?

Oaza III st. wprowadza w głębsze zrozumienie i przeżycie wspólnoty Kościoła. Całe rekolekcje mają się stać mistagogią, czyli prowadzeniem do pełni uczestnictwa w Misterium Kościoła.
Oaza III st. jest dopełnieniem przeżytych Oaz I i II st. oraz ukoronowaniem formacji podstawowej. W czasie tej oazy poznajemy piękno i bogactwo Kościoła, a także jesteśmy pytani o nasze miejsce w tym Kościele. 
Pierwsza Oaza III st. odbyła się w roku 1979, nie gdzie indziej, jak w Rzymie, a jej program był wówczas i nadal jest ściśle związany z rzymskimi świątyniami przybliżającymi uczestnikom tajemnicę Kościoła.

Informacje dotyczące zgłoszeń na powyższe rekolekcje można znaleźć w artykule Rekolekcje wakacyjne 2015 – wykaz, a samego zapisu można dokonać, wypełniając kartę zgłoszeniową on-line

Zaproszenie na tę Oazę skierowane jest tylko do małżeństw i nie dotyczy dzieci, gdyż w programie nie jest przewidziana formacja dla dzieci, ani opieka Diakonii Wychowawczej, a plan dnia związany jest z peregrynacją po świątyniach całego Rzymu.

W każdej chwili można także skontaktować się z parą prowadzącą Teresą i Mariuszem Traczykami lub z Diakonią Oaz Rekolekcyjnych DK, którzy służą informacją na temat rekolekcji.

          Monika i Radosław Galbarczyk                                                                                           Beata i Jarosław Bernatowicz
              Para Diecezjalna DK AW                                                                                          Diakonia Oaz Rekolekcyjnych DK AW

 

                                                                                         ks. Andrzej Pawlak
                                                                                Moderator Diecezjalny DK AW