RE Otwock, 29.11.-1.12.2013 – relacja Anety i Krystiana Tyrańskich

RE 11 2013 1BW dniach 29.11-01.12.2013 r. w Domu Rekolekcyjnym o. Pallotynów w Otwocku odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne.

Duch ewangelizacyjny niesiony przez polskich misjonarzy na kontynent afrykański powrócił ze zdwojoną siłą w osobie i posłudze Ojca Sylwanusa, misjonarza Consolata z Tanzanii, który sam powiedział, że wiara wróciła do domu (do Polski), tylko w innym kolorze skóry.

W tych dniach powiało żywym i radosnym Kościołem, którego serce bije teraz w Afryce. Duch radości, otwartości i prostoty towarzyszył nam przez cały weekend. Żadna metoda ewangelizacyjna nie przemówiła do rekolektantów tak mocno, jak „profesjonalna”, łamana afrykańskim akcentem polszczyzna. Każde słowo i zdanie trafiało w samo serce.

Osobiste powitanie z Jezusem w piątek wieczorem, konferencje, modlitwy, liczne spowiedzi i EucharystieRE 11 2013 6B prowadziły wszystkich, ku wielkiemu zawierzeniu Bogu.

Nauczyliśmy się, że filozofię życia opartą na Bogu można wyrazić w prostych słowach:

Hakuna Matata” – to znaczy nie martw się.

Owocem zawierzenia jest „furaha”, czyli radość w Duchu Świętym, która ma kluczową rolę w dziele nowej ewangelizacji.

Świeżo po remoncie oddany dom rekolekcyjny, zaangażowana i oddana dzieciom diakonia wychowawcza, fachowa posługa par animatorskich i śpiewająca w 6 głosach wspólnota rekolekcyjna, skąpana w Bożej radości.

Udało się! Bogu niech będą dzięki!

Aneta i Krystian Tyrańscy
Para prowadząca

świadectwo Magdy i Piotra Maleszyk ==>>

świadectwo Moniki Kuśnierz ==>>

świadectwo Asi i Piotra Gajowiaków ==>>

 

 

RE 11 2013 2B RE 11 2013 3B

RE 11 2013 4BRE 11 2013 5B