RT „Miodowy Tydzień” Kamianna, 26.01.-1.02.2013 – relacja Doroty i Marka Grzechocińskich

RT Kamianna 2013 1W dniach 26 stycznia – 1 lutego 2013 r. w Domu Pszczelarza w Kamiannej koło Nowego Sącza odbyły się rekolekcje tematyczne „Miodowy tydzień – odnowienie relacji małżeńskich i rodzinnych”.

Rekolekcje poprowadził, udzielając nieocenionego wsparcia ks. prałat Henryk Bartuszek, proboszcz parafii św. Jakuba w Warszawie, moderator Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia AW.

Warsztaty psychologiczne poprowadziła p. Halina Czerwińska, pedagog, specjalista do spraw terapii emocjonalnej, mediator, edukator programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, żona i mama pięciorga dzieci.  

Na rekolekcjach posługiwali: Monika i Błażej Chodarcewicz, Ewelina i Paweł Pietrzak, Beata i Mirek Banasiak jako animatorzy kręgów oraz Ania, Szymon i Janek Walewscy jako muzyczni. W rekolekcjach uczestniczyło 12 małżeństw wraz z trzydzieściorgiem dzieci, którymi z wielkim oddaniem, cierpliwością i niewyczerpaną pomysłowością opiekowały się cztery niezwykłe kobiety: Hania Nieznańska, Joasia Reroń, Marysia Sadurska oraz siostra Patrycja Kuczyńska. Parą prowadzącą byli niżej podpisani.

RT Kamianna 2013 7W pięknym zimowo-górskim otoczeniu dane nam było wiele przeżyć. Był to czas modlitwy i skupienia, adoracji i dialogu. Wiedza przeplatała się z praktyką i refleksją.  Doświadczenie wspólnoty – z czasem dla współmałżonka i dzieci. W programie rekolekcji znalazły się kilkugodzinne warsztaty psychologiczne, obejmujące podstawowe zagadnienia związane z komunikacją w małżeństwie. Codzienne konferencje ks. Henryka skupione były wokół jedności w małżeństwie. Dane nam było też czerpać z bogatego doświadczenia duszpasterskiego księdza, szczególnie wśród rodzin i dzieci.

W ramach konferencji „Dobre nawyki zawsze w cenie”, poprowadzonej przez Monikę Chodarcewicz, pochyliliśmy się nad kwestią kształtowania właściwych postaw dzieci w procesie wychowywania.

Dzięki niech będą Panu za ten czas i za wszystko, co z Jego łaski mogliśmy przeżyć, a szczególnie za to, że uzdolnił nas do zorganizowania tych rekolekcji.

                            Dorota i Marek Grzechocińscy
para prowadząca

 

RT Kamianna 2013 2 RT Kamianna 2013 5
RT Kamianna 2013 3 RT Kamianna 2013 4
RT Kamianna 2013 6

 

RT „Miodowy Tydzień” Kamianna, 26.01.-1.02.2013 – świadectwa ==>>