XVI Bezalkoholowy Bal DK AW – świadectwo Emilii i Pawła Polit

W dniu 5 lutego 2011 odbył się XVI Bezalkoholowy Bal Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej, którego atmosfera jedności i radości była odczuwalna od progu.

Dziękujemy Bogu za naszych wspaniałych kapłanów, którzy dzięki swojej pokorze i ogromnej łasce udzielanej im przez Boga uczestniczyli w tym balu. Czym byłby Ruch Światło-Życie bez ich obecności? Dzięki nim mogliśmy naszą wspólną zabawę rozpocząć w imię Boże, a potem cieszyć się ich obecnością podczas trwania balu.

Dla nas uczestnictwo w takiej uroczystości pozwoliło po raz kolejny obalić mit o tym, że chrześcijanin jest nudny i źle ubrany. Tutaj zgodzilibyśmy się ze słowami ks. Andrzeja Pawlaka: „Kto do tańca to i do różańca, kto do różańca to i do tańca”. To niesamowite zobaczyć ponad sto par pięknie ubranych i uśmiechniętych małżonków, wśród których panuje atmosfera rodzinnego przyjęcia. Długie błyszczące suknie, małe czarne, tafty, cekiny, koronki to wszystko sprawiało radość serca, że kobiety mogą być tak piękne. Mężczyźni odświętnie ubrani, uśmiechnięci, dostojni i stateczni to również był widok godny zobaczenia.

Czym byłby bal, gdyby nie było profesjonalnego zespołu muzycznego z wodzirejem? Pan daje różne talenty komu chce i kiedy chce. Niewątpliwe nasz zespół muzyczny te talenty wykorzystuje, a repertuar jaki prezentują nazwałabym globalnym. Zabawę rozpoczęli staropolskim polonezem, a potem były polskie przeboje, piosenki z filmu Mamma Mia, tango, ale chyba największym hitem był taniec afrykański. Goście podskakiwali i przemieszczali się po sali równo w rytm, tak że kamerzysta ledwo uszedł z życiem.

Piękna sala, suto zastawione i udekorowane stoły były koniecznym warunkiem dobrej zabawy i rzeczywiście w naszej ocenie tak było.

Nieodłącznym elementem Balu Kościoła Domowego jest loteria fantowa, na której każdy dorosły może poczuć się jak dziecko kupujące sobie prezent, a z drugiej strony cel loterii jest bardzo szczytny, ponieważ dochód zasila fundusz rekolekcyjny. Ten sam cel przyświecał również zorganizowanej na balu aukcji, która była ekscytującym punktem programu.

To, czego mogliśmy doświadczyć na balu jest właśnie tym, co pisał ks. Blachnicki o nowym człowieku i o nowej kulturze. Kulturze, w której w sposób wolny od zniewolenia alkoholem można odnajdywać prawdziwą i głęboką radość z zabawy. I jak pisał ks. Blachnicki w książce Prawda Krzyż Wyzwolenie: „Tu dochodzimy do bardzo istotnego odkrycia, że powodzenie walki z alkoholizmem i innymi nałogami społecznymi jest uzależnione od tego, czy znajdzie się odpowiednia ilość ludzi, którzy odnajdą swoje powołanie do wyzwalania innych”. Tym powołaniem jest także organizacja ogromnego przedsięwzięcia jakim jest Bezalkoholowy Bal Kościoła Domowego, do której niewątpliwie Pan powoła w przyszłym roku większą grupę ludzi.

W tym miejscu składamy ogromne podziękowanie wszystkim tym, którzy się do organizacji tego balu przyczynili, a w szczególności organizatorom: Eli i Grzegorzowi Kolasińskim oraz Joli i Staszkowi Mielickim. Na ich ręce składamy podziękowanie, a oni sami będą wiedzieli komu je przekazać dalej.

Pozdrawiamy w Panu

Emilia i Paweł Polit
krąg DK Rejon Jelonki
 

 

 
 
 
FILM i ZDJĘCIA z balu można zamawiać: Tomasz Grenda, kajkotg@poczta.onet.pl lub telefon 605 630-116.
Film będzie dostępny na płycie w formacie DVD (długość filmu około 2 godz.) – cena 35 zł z wysyłką oraz zdjęcia zapisane w formacie JPEG na płycie DVD – cena 25 zł z wysyłką.
Po przygotowaniu zdjęć i filmu (w pierwszej połowie marca) osoba, która zamówiła dany materiał zostanie poinformowana o gotowości, a po wpłacie określonej kwoty na konto, materiał zostanie wysłany pocztą – listem poleconym.