Kochani,

24 marca w naszym rejonie zorganizowane są dwie Msze Święte w związku z tą rocznicą w intencji beatyfikacji Sługi Bożego;

- w parafii Matki Boskiej Królowej Pokoju na Młocinach o godzinie 18:00 z udziałem księdza Moderatora Diecezjalnego,

- w parafii Św. Małgorzaty w Łomiankach o godzine 20:00.

Jeśli nie będziecie mogli być na Eucharystii w którymś z tych miejsc, postarajcie się uczestniczyć w tym dniu we Mszy Świętej u siebie w parafii.

Kochani,

rekolekcje są istotnym elementem formacji Domowego Kościoła oraz jednym ze Zobowiązań.
Rekolekcje piętnastodniowe stanowią fundament formacji podstawowej, są czasem refleksji i umocnienia oraz wyciszenia w obecności Boga. To czas wygospodarowany na Jego działanie w naszym życiu, małżeństwie i rodzinie, aby Słowo Boże mogło w nas wzrastać i zakorzeniać się w naszej codzienności.
 
 
Krótka ściągawka, na jakie rekolekcje można pojechać na danym etapie formacji:
 
OR I st. - Oaza rodzin I stopnia - każde małżeństwo sakramentalne
OR II st. - Oaza rodzin II stopnia -  ci którzy byli na OR I st. oraz przerobili materiały formacyjne z I i II roku pracy (zakończony zeszyt II A)
OR III st. - Oaza rodzin III stopnia - ci którzy byli na OR I st. i OR II st. oraz na ORAR I, ORAR II, i ukończyli materiały formacyjne I i II rok pracy (zakończony zeszyt II B)
ORAR I - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I - ci którzy byli na OR I st. (program: pogłębienie rozumienia istoty, celu, duchowości i metod Domowego Kościoła jako ruchu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie)
ORAR II - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II  - ci którzy byli na OR I st. (program: przygotowanie do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej kręgu)
Rekolekcje tematyczne - powinno się jechać po skończeniu formacji podstawowej, czyli po przeżyciu OR I st., OR II st., OR III st, ORAR I i ORAR II.
 
Gdybyście mieli jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.

Kochani,

chcemy Was powitać i przy okazji zaprosić na Eucharystię 17 października oraz na krótkie spotkanie z nami w ramach Dnia Wspólnoty Animatorów i Diakonii (DWAiD)…

W tym czasie to szczególnie istotne, aby wszystko powierzyć Naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, przez ręce Niepokalanej Jutrzenki Wolności, naszej Matki, Maryi.

Pragniemy rozpocząć ten Dzień Wspólnoty od Namiotu Spotkania, następnie po nim będziemy uczestniczyć w Eucharystii, a po niej nastąpi krótkie spotkanie animatorów w ramach naszego rejonu.

Przewidziana jest również konferencja on-line Pary Diecezjalnej i Moderatora Diecezjalnego DK (ten punkt jest realizowany indywidualnie po powrocie z DWAiD)…

Miejsce Spotkania:

Kościół p.w. Św. Małgorzaty w Łomiankach, ul. Warszawska 121

Plan:

od 9:30 - Namiot Spotkania

10:00 - Eucharystia

11:00 - 11:30 Spotkania Animatorów z Parą Rejonową

12:15 - Konferencja on-line w domach ;-)

Do zobaczenia…

Alleluja, Nie lękajcie się!

Justyna i Maciej Loretz

 

Kochani,

nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty będzie transmitowany więc możecie uczestniczyć w nim łącząc się z nami przez link, który jest poniżej…

https://www.oaza.warszawa.pl/wp/transmisja-rdw-2020-12-06/

W ramach głbszego przeżywania Rejonowego Dnia Wspólnoty, proponujemy konferencję biskupa Michała Janochy, nagranej w związku z dzisiejszym Dniem Wspólnoty. Link poniżej…

 
Liczymy na Wasze modlitewne wsparcie.

Justyna i Maciej Loretz

W pogodny wieczór 26 czerwca spotkaliśmy się w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce na Eucharystii, podczas której dziękowaliśmy Panu za 3 lata naszej posługi w rejonie Kampinos i prosiliśmy o światło Ducha Św. przed wyborem nowej pary rejonowej. Po Eucharystii Ania i Piotr Zadrożni, nasza para diecezjalna, przeprowadzili wybory nowej pary rejonowej.

Z serca dziękujemy małżeństwom, które wykazały gotowość podjęcia posługi: Małgosi i Piotrowi Jabłońskim, Justynie i Maciejowi Loretz oraz Marzenie i Pawłowi Tomaszewskim. To dzięki takiej postawie służby buduje się wspólnota Domowego Kościoła.

Zgromadzeni animatorzy na nową parą rejonową wybrali Justynę i Macieja Loretz, którym życzymy błogosławieństwa na drodze posługi, wielu łask i otwartości na wolę Pana. Jednocześnie prosimy wszystkie małżeństwa o modlitwę w intencji nowej pary oraz wsparcie w posłudze.

Kończąc swoją drogę służby pragniemy podziękować przede wszystkim Panu za prowadzenie, opiekę, wszystkie łaski. Pan dawał nam światło, które nas prowadziło w wielu sytuacjach, a także uczył nas postawy pokornej służby.

Dziękujemy serdecznie za pomoc i wsparcie naszym moderatorom rejonowym – ks. Marcinowi Łuczakowi oraz ks. Łukaszowi Dudzie. Dziękujemy za towarzyszenie i zaangażowanie wszystkim małżeństwom, które włączały się w posługę – parom łącznikowym, pilotującym, animatorom, diakonii muzycznej i każdemu, kto wspierał nas swoją pracą i dobrym słowem.

Monika i Adam Markowscy
ustępująca para rejonowa

 

wybory 26 06 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Loretz

Piotr Jabłoński

Marzena i Paweł Tomaszewscy

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności