Kochani,

serdwcznie Was zapraszamy na Rejonowy Dzień Wspólnoty, w trakcie którego zostanie oficjalnie przyjęty jeden z kręgów Domowego Kościoła z parafii Marii Magdaleny.

Jak zapewne wiecie, spotykamy się o godzinie 15:00 na Eucharystii, w Parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (na Chomiczówce), ul. Josepha Conrada 7.

Wcześniej warto zapoznać się z filmem (w ramach konferencji), do którego link przesłaliśmy animatorom oraz fragment na Namiot Spotkania Łk 10,30 -37.

Istnieje też możliwość uczestnictwa zdalnego, dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w święcie naszej rejonowej wspólnoty, poniżej jest umieszczony link:

https://www.youtube.com/watch?v=B67ENgZbHK8

Nie zapominajcie o modlitwie w intencji naszego rejonu, Ruchu, archidiecezji oraz naszych duszpasterzy.

Do zobaczenia…

Kochani,

24 marca w naszym rejonie zorganizowane są dwie Msze Święte w związku z tą rocznicą w intencji beatyfikacji Sługi Bożego;

- w parafii Matki Boskiej Królowej Pokoju na Młocinach o godzinie 18:00 z udziałem księdza Moderatora Diecezjalnego,

- w parafii Św. Małgorzaty w Łomiankach o godzine 20:00.

Jeśli nie będziecie mogli być na Eucharystii w którymś z tych miejsc, postarajcie się uczestniczyć w tym dniu we Mszy Świętej u siebie w parafii.

Kochani,

nasz Rejonowy Dzień Wspólnoty będzie transmitowany więc możecie uczestniczyć w nim łącząc się z nami przez link, który jest poniżej…

https://www.oaza.warszawa.pl/wp/transmisja-rdw-2020-12-06/

W ramach głbszego przeżywania Rejonowego Dnia Wspólnoty, proponujemy konferencję biskupa Michała Janochy, nagranej w związku z dzisiejszym Dniem Wspólnoty. Link poniżej…

 
Liczymy na Wasze modlitewne wsparcie.

Justyna i Maciej Loretz

Kochani,

rekolekcje są istotnym elementem formacji Domowego Kościoła oraz jednym ze Zobowiązań.
Rekolekcje piętnastodniowe stanowią fundament formacji podstawowej, są czasem refleksji i umocnienia oraz wyciszenia w obecności Boga. To czas wygospodarowany na Jego działanie w naszym życiu, małżeństwie i rodzinie, aby Słowo Boże mogło w nas wzrastać i zakorzeniać się w naszej codzienności.
 
 
Krótka ściągawka, na jakie rekolekcje można pojechać na danym etapie formacji:
 
OR I st. - Oaza rodzin I stopnia - każde małżeństwo sakramentalne
OR II st. - Oaza rodzin II stopnia -  ci którzy byli na OR I st. oraz przerobili materiały formacyjne z I i II roku pracy (zakończony zeszyt II A)
OR III st. - Oaza rodzin III stopnia - ci którzy byli na OR I st. i OR II st. oraz na ORAR I, ORAR II, i ukończyli materiały formacyjne I i II rok pracy (zakończony zeszyt II B)
ORAR I - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I - ci którzy byli na OR I st. (program: pogłębienie rozumienia istoty, celu, duchowości i metod Domowego Kościoła jako ruchu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie)
ORAR II - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II  - ci którzy byli na OR I st. (program: przygotowanie do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej kręgu)
Rekolekcje tematyczne - powinno się jechać po skończeniu formacji podstawowej, czyli po przeżyciu OR I st., OR II st., OR III st, ORAR I i ORAR II.
 
Gdybyście mieli jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.

Kochani,

chcemy Was powitać i przy okazji zaprosić na Eucharystię 17 października oraz na krótkie spotkanie z nami w ramach Dnia Wspólnoty Animatorów i Diakonii (DWAiD)…

W tym czasie to szczególnie istotne, aby wszystko powierzyć Naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, przez ręce Niepokalanej Jutrzenki Wolności, naszej Matki, Maryi.

Pragniemy rozpocząć ten Dzień Wspólnoty od Namiotu Spotkania, następnie po nim będziemy uczestniczyć w Eucharystii, a po niej nastąpi krótkie spotkanie animatorów w ramach naszego rejonu.

Przewidziana jest również konferencja on-line Pary Diecezjalnej i Moderatora Diecezjalnego DK (ten punkt jest realizowany indywidualnie po powrocie z DWAiD)…

Miejsce Spotkania:

Kościół p.w. Św. Małgorzaty w Łomiankach, ul. Warszawska 121

Plan:

od 9:30 - Namiot Spotkania

10:00 - Eucharystia

11:00 - 11:30 Spotkania Animatorów z Parą Rejonową

12:15 - Konferencja on-line w domach ;-)

Do zobaczenia…

Alleluja, Nie lękajcie się!

Justyna i Maciej Loretz

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności