REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY URSUS I PIASTÓW – 16 PAŹDZIERNIKA 2022

 

Serdecznie zapraszamy na Rejonowy Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 16 października w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Ursusie-Gołąbkach

 

Plan RDW: 

14:30 – Zawiązanie wspólnoty

14:50 – Katecheza

15:10 – Namiot spotkania

15:30 – Przygotowanie do Eucharystii

16:00 – Eucharystia (parafialna) z włączeniem kręgów do DK z rejonu Ursus
               Agapa

Kontakt do Służby Liturgicznej (w i poza prezbiterium): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt do Scholi: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W sprawie Agapy: parapiastowdkaw@gmail.com

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY URSUS I PIASTÓW – 15 MAJA 2022

 

Serdecznie zapraszamy na Rejonowy Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 15 maja 2022 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach.
Plan RDW: 

14:00 – Zawiązanie wspólnoty

14:15 – Namiot Spotkania 

14:45 – Przygotowanie do Eucharystii

15:00 – Eucharystia

16:00 – Agapa

Mail do Służby Liturgicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt do Scholi: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawie Agapy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

michalowice

 

W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli [ją] rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Mk 4, 33-34a

Na Dniu Wspólnoty Rejonu Ursusko-Piastowskiego [17 października 2021] spotkaliśmy się w kościele MB Saletyńskiej na ul. Popularnej w Warszawie. O gościnności gospodarzy, oo. saletynów, niech świadczy fakt, że w prezbiterium było… 7 kapłanów – opiekunów tutejszych wspólnot i kręgów!

Koncelebrze przewodniczył ks. Mateusz Giszczak z Raszyna – nowy Moderator Rejonu, który zastąpił ks. Pawła Korbina – obecnie posługującego w kościele św. Anny w Warszawie. W homilii ks. M. Giszczak nawiązał do hasła roku formacyjnego: Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. Podczas Mszy św. do Domowego Kościoła przyjęty został nowy, ósmy krąg z parafii MB Saletyńskiej. Po niej zgromadzeni obejrzeli spektakl Krakowskiego Teatru Biblijnego, którego przekaz oparty jest na Biblii odczytywanej współcześnie, pogodnie, częstokroć zaskakująco. Artyści KTB, Piotr Solorz i Mariusz Kozubek – założyciel i wieloletni dyrektor Teatru A, niezmiennie starają się o ciekawą i bogatą aranżację plastyczną spektakli – co podobało się zwłaszcza najmłodszym widzom. Starsi mieli okazję odnaleźć ukryte, ale wyraźne, biblijne tło przedstawienia, po którym po raz kolejny przekonaliśmy się, że WARTO BYĆ DOBRYM! Dodatkowym atutem spektaklu była muzyka wykonywana na żywo i liczne interakcje z widownią. Bogu niech będą dzięki za to spotkanie!

 

 

Pan Bóg stracił do nas cierpliwość … i wysłał nas na rekolekcje.

Na swoje pierwsze rekolekcje wyjechałam jako studentka, czyli już stanowczo późna młodzież. Pamiętam mocne pragnienie, żeby kiedyś, z kimś swój związek budować właśnie tak – z Panem Bogiem, w Kościele, we wspólnocie. Nieobojętny był fakt, że jedno z takich „ruchowych” małżeństw przyczyniło się do niezłej rewolucji w moim życiu. Zaledwie 20 lat później (!!!), w sierpniu tego roku, z moim Mężem i naszymi dwoma przedszkolnymi chłopcami, wyjechaliśmy na  OR I st., do podlaskiego Ośrodka Caritas w Ptakach. Jak w wielu rodzinach – decyzja o wyjeździe na piętnastodniowe rekolekcje nie była łatwa. Tym mocniej dziękuję więc mojemu Mężowi, że podjął to wyzwanie razem ze mną. Choć jesteśmy w kręgu już kilka lat – wiem, że na tę „jedyneczkę” trzeba było poczekać. W naszym związku mamy zupełnie różne doświadczenie modlitwy, wspólnoty; do tego – niełatwe charaktery i swoje lata, przy krótkim stażu małżeńskim. Tymczasem na rekolekcje trzeba pojechać razem…

A potem wcale nie jest łatwo. Tacy różni – mniej lub bardziej rozmodleni, komunikatywni itp. mieszkamy z kilkunastoma innymi rodzinami; jemy razem, modlimy się razem, chorujemy – razem… Przedpołudnia pracowite wewnętrznie. Popołudnia - zewnętrznie, bo trzeba intensywnie wypełnić czas dzieciom, żeby jednak poczuły, że to wakacje z mamą i tatą. Pewnie, że przychodzi ci też do głowy: może jednak wrócić, odpuścić… Wtedy wkracza On, Pan Bóg. Podsuwa ci słowo, wspólnotę, która modli się z tobą i za ciebie, za was… Żeby nie zabrzmiało to zbyt ponuro - w tym wszystkim jest też oczywiście niesamowity czas na dziecięcą radość, budowanie bliskości, jedności, ładowanie akumulatorów…
Kiedy opowiadam znajomym o rekolekcyjnym rytmie dnia – jedni szybko zaczynają z zakłopotaniem uważnie oglądać czubki butów, inni wprost pukają się w głowę: „Tak załatwić sobie urlop?!”. Są i tacy , którzy patrzą z podziwem. A ja nie zamieniłabym tego czasu nawet na moje ukochane włóczenie się po górach (chyba, że kiedyś da się to pogodzić😊). Ta wyczekana „jedyneczka” dała mi możliwość ponownego zakochania się w Panu Bogu, moim Mężu i Dzieciach, ale także – na nowo pokochania samej siebie. Dostaliśmy narzędzia do pracy nad sobą i ze sobą. Czy i jak będziemy z nich korzystać? Zapytajcie za jakiś czas.

A teraz garść wdzięczności. Dziękuję Panu Bogu, że „stracił do nas cierpliwość” i wysłał na rekolekcje. Dziękuję naszej przedobrej, rekolekcyjnej parze odpowiedzialnych z diecezji warszawsko – praskiej: Ewie i Arturowi Kwilińskim. Dziękuję księdzu Jarosławowi Bordiukowi, który poruszał nasze serca i głowy – a przy okazji, w rankingu naszych dzieci, przeskoczył nawet R. Lewandowskiego. Dziękuję naszym kręgowym animatorom: Ani i Andrzejowi oraz całej, niepowtarzalnej wspólnocie Rodzin. Na koniec – Mężu, raz jeszcze dziękuję Tobie.
Chwała Panu!

Kasia

 

 
 


Dziękujemy wszystkim, którzy zebrali się na rejonowym Dniu Wspólnoty i osobiście lub zdalnie uczestniczyli w spotkaniu kręgów DK rejonów Piastów i Ursus oraz wspólnot młodzieżowych w parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Z powodu epidemii w Eucharystii mogły wziąć udział osobiście tylko delegacje poszczególnych kręgów, pozostali mieli dostęp do transmisji on-line, nie było Agapy a konferencja ks. bp. Michała Janochy dostępna była (i jest) tylko w internecie. Biskup Janocha poświęcił swoje rozważanie tematowi "Nowego Człowieka", który szuka w sobie obrazu i podobieństwa Boga. Ks. Paweł Korbin w homilii mówił o PRAWDZIE, jako kryterium naszego patrzenia na świat, a zwłaszcza na drugiego człowieka... Specjalna konferencja dla młodzieży nt. "Nowego Człowieka w wirtualnym świecie" jest dostępna na profilu https://www.facebook.com/oaza.warszawa/ . W tym swoim wirtualnym wymiarze RDJ wciąż trwa dlatego przypominamy tekst do Namiotu Spotkania z prośbą o modlitwę w intencji dobrego przeżycia Adwentu, czasu Świąt Bożego Narodzenia, Ruchu Światło-Życie i Kościoła w Polsce. Niech Maryja towarzyszy nam w pozamykanych teraz wieczernikach, byśmy z tym większą radością wyszli do świata z Dobrą Nowiną!

  • Tekst do Namiotu Spotkania: (Ef 1, 3-7)

    “Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym. W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski.”

 

 

 

 

Z modlitwą

Bożena i Artur Moczarscy,

para rejonowa DK

 

 Podrejon Piastów
 Lp. Krąg  opiekun duchowy parafia kręgu
1.  Piastów 1  ks. Jakub Pytlakowski  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
2.  Piastów 2  ks. Jan Konarski  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
3.  Piastów 3  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
4.  Piastów 4  ks. Grzegorz Nowaczek  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
 5.   Piastów 5  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
6.  Piastów 6  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
7.  Piastów 7  ks. Robert Mikos  Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie
8.  MBCz  ks. Paweł Sokołowski  Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie
 Podrejon Michałowice
 Lp. Krąg  opiekun duchowy parafia kręgu
1.  Michałowice 1  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
2.  Michałowice 2  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
3.  Michałowice 3  ks. Paweł Korbin  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
4.  Michałowice 4  ks. Marek Małkiewicz  Wniebowzięcia NMP w Michałowicach - Opaczy
5.  Raszyn  ks. Grzegorz Pakowski  Św. Szczepana w Raszynie
6.  Rybie  ks. Dominik Koperski  Św. Barłomieja Apostoła w Rybiu
7.  Komorów 1  ks. Mieczysław Rzepecki  Narodzenia NMP w Komorowie
 8.   Komorów 2  o.Tomasz Szyszka SVD  Narodzenia NMP w Komorowie
9.  Sękocin  ks. Daraiusz Bartoszewicz  Św. Faustyny w Sękocinie

Rejon PIASTÓW obejmuje Kręgi Domowego Kościoła z obszaru dekanatów:

- pruszkowskiego: parafie w Piastowie, Pęcicach i Komorowie;

- raszyńskiego: parafie w Michałowicach-Opaczy, Dawidach, Raszynie, Rybiu i Sękocinie;

 

Para rejonowa - Bożena i Artur Moczarscy email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 Z radością informujemy, że 6 czerwca 2020 roku Animatorzy naszego rejonu, zebrani w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, wybrali nową parę rejonową. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną przez Moderatora rejonu księdza Pawła Korbina, podczas której dziękowaliśmy Bogu za wszystkie małżeństwa i kręgi naszego rejonu i prosiliśmy o wierność charyzmatowi Ruchu dla wszystkich jego członków oraz o światło Ducha Świętego, dla dokonania wyboru tej pary, która sprawować będzie posługę przez najbliższe trzy lata.

Po Mszy świętej para diecezjalna Ania i Piotr Zadrożni wraz z księdzem Moderatorem przeprowadzili wybory. Nową parą rejonową, na 3 letnią kadencję, zostali Bożena i Artur Moczarscy z kręgu przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie. Wszyscy modliliśmy się o Boże błogosławieństwo, opiekę i prowadzenie dla Bożenki i Artura.

Was także prosimy i wspieranie ich posługi modlitwą. Bardzo serdecznie dziękujemy współkandydującym parom małżeńskim za odpowiedź na wołanie Pana „kogo mam posłać…”, za ich gotowość do wzięcia na siebie odpowiedzialności za formację małżeństw i kręgów w naszym rejonie, krótko mówiąc, za postawę diakonijną!

Dla porządku przypominamy, że tradycyjnie przekazanie posługi następuje podczas powakacyjnego Dnia Wspólnoty. Ufamy, że w tym roku, tradycyjnie we wrześniu, też tak się stanie.

Iwona i Wojtek Sabałowie
ustępująca para rejonowa rejonu Piastów

x. Paweł Korbin

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności