• Materiały do roku formacyjnego 2016/17:

    MIŁOSIERNI JAK OJCIEC 
    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Diecezjalny plan pracy RŚ-Ż AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

RE Ozarow 1

W dniach 21 - 23 kwietnia 2017 r. w Ożarowie Mazowieckim w Domu Rekolekcyjnym Ojców Misjonarzy Krwi Chrystusa, odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne. Uczestniczyło w nich 19 małżeństw (z czego 14 to uczestnicy) oraz 32 dzieci. Opiekę i posługę duszpasterską sprawował ks. Marcin Łuczak. Parą prowadzącą byli Justyna i Maciej Loretz, animatorami grup: Magda i Grzegorz Marciniuk, Sylwia i Antoni Migdał oraz Monika i Grzegorz Saczek. Za stronę muzyczną rekolekcji odpowiadali Karolina i Grzegorz Brzuchalscy. Diakonię wychowawczą poprowadzili Katarzyna i Przemek Koźlak, Weronika i Zuzanna Warowna oraz Anna Piecek.

Podczas rekolekcji mieliśmy okazję uczestniczyć m.in. w konferencjach o miłości Bożej, grzechu, Jezusie jako jedynym Zbawicielu, Duchu Świętym oraz o wspólnocie. Konferencje prowadzone były przez animatorów oraz księdza. Szczególnie pomocne w przeżywaniu ww. tematów były świadectwa głoszących.

W tym szczególnym czasie Oktawy Wielkanocnej oraz niedzieli Miłosierdzia Bożego, kończącej nasze rekolekcje, przeżywaliśmy we wspólnocie Sakrament Pojednania, który stanowił wstęp do przyjęcia Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Był to czas osobistego spotkania ze Zbawicielem, Żywym Słowem Bożym i zetknięcia się z Jego miłosierdziem.

Dziękujemy Bogu za to, że nas poprowadził przez czas przygotowań oraz rekolekcji. Dziękujemy za wszystkie osoby, które podjęły się służby – animatorów, księdza, diakonię wychowawczą - bez której te rekolekcje z pewnością nie udałyby się. Dziękujemy również Ojcom Misjonarzom Krwi Chrystusa za miłe i ciepłe przyjęcie oraz udostępnienie ośrodka.

Justyna i Maciej Loretz
para prowadząca

Świadectwo ==>>

RE Ozarow 2RE Ozarow 3RE Ozarow 4

 

Ozarow 1
W dniach 10-12 marca 2017 odbyły się w Ożarowie Mazowieckim rekolekcje ewangelizacyjne (RE). Wzięło w nich udział 13 małżeństw, w większości z archidiecezji warszawskiej oraz jedno z archidiecezji poznańskiej. Parą prowadzącą byli Anna i Marcin Brzostkowie, a animatorami kręgów: Kinga i Tomasz Nurzyńscy, Maria i Tomasz Sowińscy oraz Ewa i Bartosz Paproccy. Opiekę duchową sprawował ks. Maciej Wiącek. W rekolekcjach wzięło także udział blisko 40 dzieci. Posługi diakonii wychowawczej podjęli się Aneta i Krystian Tyrańscy, Katarzyna i Grzegorz Słowińscy oraz pięcioro gimnazjalistów.

Ozarow 3Przez 3 dni odkrywaliśmy tajemnice Bożej miłości i Bożego planu na nasze życie. Pomagały nam w tym konferencje na temat miłości, grzechu, Jezusa, jedynego Zbawiciela oraz Ducha Świętego Odkupiciela. W trakcie konferencji głoszone były również świadectwa par animatorskich i pary prowadzącej. Jednym z ważniejszych wydarzeń była Celebracja sakramentu pokuty i pojednania, jak również przyjęcie Chrystusa, jako Pana i Zbawiciela podczas Eucharystii. Do posługi przy sakramencie pokuty i pojednania przyjechali księża: Radosław Pleskot i Rafał Dawidowicz oraz "szef" domu misjonarzy w Ożarowie o. Mariusz. Bóg im zapłać za tę posługę!

Dzięki fenomenalnej diakonii wychowawczej dzieci z wypiekami na twarzach odkrywały tajemnice afrykańskiej przygody.

Gościny naszym rekolekcjom udzielił, jak zwykle przyjazny, ośrodek misjonarzy Krwi Chrystusa w Ożarowie Mazowieckim. Miejmy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy!

Anna i Marcin Brzostkowie
para prowadząca

Świadectwa ==>>

Ozarow 2Ozarow 4Ozarow 5Ozarow 6Ozarow 7

ORAR I Roscinno 1Od 19 do 24 lutego 2017 r. odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia w gościnnym Rościnnie. Oazę prowadził ks. moderator Tomasz Moch przy wsparciu pary moderatorskiej Joanny i Leszka Wiwałów. Posługę animatorów kręgów pełnili Anna i Norbert Łukomscy, Małgorzata i Waldemar Tatarewiczowie, Marzena i Marek Sawułowie oraz Agnieszka i Janusz Grzybowscy. Animatorami muzycznymi byli Karolina i Zbigniew Jemioło. W rekolekcjach wzięło udział 14 małżeństw z archidiecezji warszawskiej, szczecińsko-kamieńskiej i opolskiej. Z rodzicami było 27 dzieci, którymi opiekowała się Agnieszka Wójcicka wspierana przez Kamilę Kwiatkowską oraz pięcioro dzielnych piętnastolatków. Z Bożą pomocą wszyscy zmieściliśmy się w pałacu arcybiskupa gnieźnieńskiego, w którym mieści się Dom Rekolekcyjny.

W czasie Oazy staraliśmy się poznawać charyzmat Ruchu Światło-Życie i jego rodzinnej gałęzi – Domowego Kościoła. Nasłuchiwaliśmy także czy w nas brzmi i rezonuje to, co grało w duszy Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Rekolekcje były objęte licznymi modlitwami wstawienniczymi, a ich moc była realnie odczuwalna w trakcie organizacji oraz przeżywania kolejnych dni Oazy. Dzięki wsparciu Ducha Świętego na rekolekcjach mogliśmy doświadczać braterskiej wspólnoty miłości.

Wielkim błogosławieństwem dla rekolekcji był ks. Tomasz, który ubogacał nas głębią wiedzy o charyzmacie ruchu. Od początku rekolekcji w szczególny sposób wybrzmiewał temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która choć nie jest wymogiem formalnym, to jest wpisana w nasz charyzmat. Na rekolekcjach 7 osób złożyło deklaracje KWC.

Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich uczestników, diakonię, całe wsparcie modlitewne oraz wszelkie łaski, których doświadczyliśmy na rekolekcjach.

Chwała Panu!

Joanna i Leszek Wiwałowie
para prowadząca

Świadectwo ==>>

Sesja Pilotowanie 1
W dniach 13-18 lutego w Rościnnie w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbyły się rekolekcje Sesja o pilotowaniu nowych kręgów DK. Poprowadził je ks. Rafał Czekalski wraz z Grażyną i Romanem Strugami. Za stronę organizacyjną odpowiadali Katarzyna i Krzysztof Maciejewscy. Posługę muzyczną pełnił Bartosz Malanowicz.

W rekolekcjach uczestniczyły: cztery małżeństwa z archidiecezji warszawskiej, trzy z diecezji warszawsko - praskiej i po jednym z diecezji płockiej, toruńskiej i archidiecezji gdańskiej. Były z nami również dzieci - dwanaścioro, którymi opiekowała się młoda diakonia wychowawcza: Krysia Maciejewska, Ania Bernatowicz i Mateusz Myrcha. W sumie było nas 38 osób.

Sesja Pilotowanie 2Był to czas działania Ducha Świętego, który bardzo szybko stworzył z nas wspólnotę. Przemawiał do nas w ciszy kaplicy z Najświętszym Sakramentem podczas porannego Namiotu Spotkania, w liturgii oraz w trakcie konferencji i pracy w małych grupach. Pozwolił jeszcze raz zachwycić się charyzmatem Ruchu Światło-Życie, w jego gałęzi rodzinnej - Domowym Kościele. Czerpaliśmy z bogactwa doświadczeń, które wniosły pary z różnych diecezji w różnym wieku. Pochyliliśmy się nad przebiegiem spotkania w tworzącym się kręgu, treściami zawartymi w trakcie ewangelizacji i pilotowania nowych kręgów DK, sposobami ich przekazania.

Za wszystkich uczestników i całą diakonię Bogu niech będą dzięki.

Katarzyna i Krzysztof Maciejewscy
para odpowiedzialna

Świadectwo ==>>

RT Finanse 1W dniach od 12 do 18 lutego 2017 roku w Kamiannej k/Krynicy, w Domu Pszczelarza, odbyły się rekolekcje tematyczne Finanse po Bożemu. Moderatorem był ks. Paweł Witkowski, a Bogusia i Marek Pachałowie pełnili posługę pary moderatorskiej. Diakonię muzyczną stanowili Janeczka i Piotr Matwiej, a animatorami byli Magda i Piotr Pobikrowscy oraz Paulina i Piotr Wójciccy. Wspólnota, którą stanowiły małżeństwa z naszej diecezji oraz diecezji warszawsko-praskiej, liczyła 53 osoby: 27 dorosłych i 26 dzieci. Diakonia wychowawcza w składzie: Ania i Wojtek Pieckowie oraz Marta Chmielniak i Julia Korycka, czuwała nad formacją i bezpieczeństwem dzieci.

RT Finanse 2Podczas rekolekcji odkrywaliśmy Bożą ekonomię, w której miłość, nie zysk, stanowi główne kryterium działań. Poznawaliśmy słowo Boże dotyczące uczciwej pracy, mądrego wydawania pieniędzy, zasięgania rady i oszczędzania. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jedyną pewną inwestycją jest inwestycja w relację z Chrystusem.

W czasie dla rodzin podziwialiśmy piękno górskiej przyrody i zażywaliśmy zimowych sportów. Cały pobyt zaś był słodki, gdyż Kamianna miodem stoi, czego doświadczaliśmy szczególnie podczas posiłków.


Chwała Panu za wszystkich uczestników i całą diakonię.

Bogusia i Marek Pachałowie
para prowadząca

Świadectwa ==>>

Jesteś tu: