• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

OJDOR 1
W Grąblinie znajdują się, otoczone szczególną czcią, miejsca objawień Matki Bożej Licheńskiej. Jednym z nich jest las grąbliński, w którym Tomasz Kłossowski - żołnierz napoleoński, zawiesił w 1844 r. wizerunek Najświętszej Maryi Panny z białym orłem na piersi. Sześć lat później miały tu miejsce objawienia - Matka Boża ukazała się pasterzowi Mikołajowi Sikatce. I właśnie w tym uroczym miejscu, w dniach 13-16 października 2017, odbyła się Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych (OJDOR), w której mogliśmy uczestniczyć wraz ze wszystkimi członkami diakonii oaz rekolekcyjnych (DOR) z naszej archidiecezji, jak i z DOR z innych diecezji.
Gospodarzami była diecezja włocławska, która zorganizowała rekolekcje i dbała o nas podczas całego pobytu. Od strony duchowej towarzyszy nam, jak zawsze na takich spotkaniach, ks. Aleksander Suchocki z CDOR. Służył nam doświadczeniem, świadectwem i posługą kapłańską.

Temat OJDOR - Niepokalana wzorem Nowego Człowieka, pięknie wpisał się w hasło tego roku Sługa Niepokalanej, jak i w miejsce, w którym odbywała się oaza. Podczas konferencji i warsztatów zastanawialiśmy się, jak w oazach kształtować właściwą maryjność. Pochyliliśmy się nad poszczególnymi stopniami rekolekcji w aspekcie formacji maryjnej, a także zastanawialiśmy się, jak dobrze łączyć formację ludzką z kształtowaniem poprawnej teologicznie maryjności. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób nasz założyciel ks. Franciszek Blachnicki odkrywał w sobie pobożność maryjną i jak rodziła się w nim jego swoista mariologia.

Mieliśmy również okazję spotkać się z odpowiedzialnymi DOR gałęzi młodzieżowej z naszej archidiecezji i tym samym rozpocząć, miejmy nadzieję, długoletnią i piękną współpracę przy organizowaniu, jak i przeżywaniu oaz młodzieżowych i Domowego Kościoła.

Był też czas na dzielenie się życiem w naszych diecezjach, co było bardzo ubogacające i inspirujące, i mamy nadzieję, będzie pomocne, by dobrze przygotować i poprowadzić wakacyjne oazy.

Następny OJDOR już w lutym, tym razem gospodarzem będzie archidiecezja warszawska.

Iwona i Krzysztof Giedzińscy
DOR DK AW

P.S. Aktualnie członkami DOR DK są:

Beata i Jarosław Bernatowicz (odpowiedzialni DOR DK)

Iwona i Krzysztof Giedzińscy

Iwona i Daniel Jakubczykowie

Magdalena i Andrzej Jurewiczowie

Anna i Piotr Zadrożni

oraz na czas pełnienia posługi Kasia i Marcin Piaseccy (para diecezjalna DK) i ks. Andrzej Pawlak (moderator diecezjalny DK)

OJDOR 3OJDOR 2OJDOR 4OJDOR 5

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności