• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

W niedzielę, 23 października, przyszliśmy „z ulic i opłotków” - od Mokotowa przez Ursynów, Kabaty, Piaseczno i Józefosław po Prażmów, Tarczyn i Warkę (łącznie ponad 200 osób) - by przeżywać święto Rejonu Południowego Ruchu Światło-Życie.

RDW 03 rev

RDW 01 rev

W temat „Miłosierni niosący Ewangelię” wprowadziło nas... wprowadzenie ks. Tomasza Mocha (na zdjeciu po prawej), a wcześniej zawiązanie wspólnoty, kiedy w parach odpowiadaliśmy na proste, konkretne pytania o uczynki miłosierdzia i ewangelizację.

W czasie spotkań w 25 małych grupach - do których porozdzielała nas odpowiedzialna za wspólnoty młodzieżowe w rejonie Ania Wrochna - dzieliliśmy się szkicowaną na kartkach „drogą życia”, co stało się okazją do wielu miniświadectw. 

W tym czasie, nad sporą gromadką dzieci czuwała niezmordowana Diakonia Wychowawcza w składzie: Lidka i Janusz Białeccy oraz Ania i Kasia Klekowicz.

Na czas Eucharystii, będącej szczytem Dnia Wspólnoty, tradycyjnie przybyło nas jeszcze więcej. Jako że była to też niedziela misyjna, zebraną tacę (1616,15 zł) przekazaliśmy na organizację rekolekcji oazowych w Kenii, gdzie nie brakuje osób zafascynowanych programem formacyjnym naszego Ruchu.

Pod koniec, do Domowego Kościoła zostały włączone małżeństwa aż z pięciu nowych kręgów, w tym jednego z Prażmowa – z naszego Rejonu Nadwiślańskiego (na zdjęciu u dołu).

Na agapie po mszy (bo wcześniej była i agapa przed mszą) trudno nam się było rozstać, czym testowaliśmy cierpliwość gospodarzy z młodzieżowej wspólnoty z Piaseczna pod wodzą nieocenionej Żanety Dudek - dziękujemy!

Więcej zdjęć w albumie:
https://goo.gl/photos/T8FPMHdcABUyfhCt5

Wszystkie zdjęcia zawdzięczamy Mariuszowi Powęskiemu.

RDW 02 rev

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności