• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

  "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


  LIST Kręgu Centralnego ==>>
  Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
  Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

domek dkawDrodzy małżonkowie DK Ruchu Światło-Życie AW,

serdecznie zachęcamy wszystkich do skorzystania z rekolekcji śródrocznych w roku formacyjnym 2016/2017.

Zaproszenie na Rekolekcje Ewangelizacyjne (RE) kierujemy do wszystkich małżeństw odczuwających potrzebę ożywienia swej wiary i umocnienia relacji z Panem Jezusem. W szczególny jednak sposób zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach kręgi pilotowane, aby doświadczenie Bożej miłości przeżywane we wspólnocie przyniosło umocnienie wiary i pragnienie podążania za Jezusem.

Rekolekcje ewangelizacyjne organizowane przez naszą archidiecezję odbędą się w sześciu weekendowych turach w okolicach Warszawy. Informacje dotyczące poszczególnych tur rekolekcyjnych można znaleźć w zakładce Rekolekcje > Rekolekcje Śródroczne  ==>>

 

Zapraszamy również do udziału w Rekolekcjach Formacyjnych, które zaplanowaliśmy na czas ferii zimowych. Będą to dwe tury rekolekcji zorganizowane w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie.

 • sesja pilot bannerSesja o pilotowaniu kręgów (13–18.02.2017) – to rekolekcje formacyjne skierowane do osób, które pełnią lub chcą przygotować się do pełnienia posługi pary pilotującej. Sesja pozwala uporządkować wiedzę o etapie ewangelizacji i pilotażu oraz pogłębia rozumienie całości formacji DK.
  Rekolekcje są adresowane do małżeństw po przeżyciu rekolekcji OR I i OR II wraz z ORARI i ORARII.

 

 • orar1ORAR I - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia (19–25.02.2017) – to rekolekcje formacyjne pogłębiające rozumienie istoty, celu, duchowości i metody DK w ramach Ruchu Światło-Życie. Ukazują znaczenie charyzmatu Światło-Życie, pozwalają zrozumieć kim jest Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota i Nowa Kultura.
  Do udziału w tych rekolekcjach zapraszamy małżeństwa po przeżyciu rekolekcji OR I.

 

Oprócz rekolekcji, zapraszamy na Seminarium dotyczące finansów, które odbędzie się w Domu Pszczelarza w Kamiannej. Finanse są dla wielu małżeństw jednym z tematów rodzących konflikty i stanowiących przeszkodę w prawdziwej jedności.

 • Seminarium „Finanse po Bożemu” (12–18.02.2017) – pozwoli na poznanie biblijnych rad na temat zarządzania finansami w zakresie Bożej ekonomii, pracy, wydawania, dawania, oszczędzania i pożyczania pieniędzy po to, aby stosować je w życiu, budując w ten sposób bliską więź z Bogiem i współmałżonkiem.

Świadomie użyliśmy terminu seminarium” aby zwrócić Waszą uwagę, że nie są to rekolekcje w rozumieniu zobowiązania DK dotyczącego "uczestnictwa co najmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych". Dlatego jest ono przeznaczone dla małżeństw, które dodatkowo, oprócz rekolekcji formacyjnych w ciągu tego samego roku, chcą w formie wyjazdowej, poznać temat finansów przez pryzmat Słowa Bożego i odnieść go do swojego małżeństwa.

Do uczestnictwa w seminarium zapraszamy małżeństwa po przeżyciu OR I.

Dane kontaktowe do par prowadzących znajdziecie w zakładce Rekolekcje > Rekolekcje śródroczne ==>>

W celu zgłoszenia się prosimy w pierwszej kolejności skontaktować się z parą prowadzącą, a następnie dokonać zapisu (w zakładce Rekolekcje > Zapisy) przez formularz zgłoszeniowy odpowiedni dla każdego typu rekolekcji:

 • rekolekcje ewangelizacyjne ==>>
 • rekolekcje formacyjne ==>>
 • seminarium ==>>

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do udziału ww. rekolekcjach i seminarium życząc dobrego ich przeżywania w Waszych małżeństwach i rodzinach. Obejmujemy modlitwą księży moderatorów, pary prowadzące oraz wszystkich animatorów, diakonie i uczestników tegorocznych rekolekcji śródrocznych i Was również prosimy o modlitwę w ich intencji.

Pozdrawiamy w Panu           

           

Katarzyna i Marcin Piaseccy            ks. Andrzej Pawlak             

para diecezjalna DK AW        moderator diecezjalny DK AW

wraz z Diakonią Oaz Rekolekcyjnych DK AW

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności