• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

 

Drogie Małżeństwa, Księża opiekunowie kręgów i wszyscy ludzie dobrej woli.

Trwający Adwent i zbliżający się okres Bożego Narodzenia to czas, w którym częściej myślimy o innych ludziach potrzebujących naszej pomocy. Stąd wiele w tym czasie różnych akcji świątecznych zbierających fundusze czy konkretne artykuły na nadchodzące święta dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na jedną z takich akcji zapoczątkowaną przez osoby z Ruch Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej.

Wirtualna choinka” to akcja, która powstała z potrzeby serca. Od 8 lat twórcy akcji niosą nie tylko bardzo realną materialną pomoc, ale też prawdziwą radość Bożego Narodzenia dzieciom.

Dzieci z biednych rodzin mają podobne marzenia jak z te z bogatszych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych - bez naszej pomocy - nie będą miały szans na realizację. Wybierając na stronie internetowej przycisk PREZENT dowiecie się o pragnieniach dzieci, a są one różnorakie. Jedni marzą o piżamce z ulubionym bohaterem bajki, inni o grach, klockach lego, samochodach czy interaktywnych pomocach naukowych.

Rodziny proszą o ubrania, buty, słodycze, czasem o tak zwyczajne rzeczy jak przybory szkolne i sprzęty gospodarstwa domowego takie jak pralka czy lodówka, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania domu.

Cennym prezentem dla wielu rodzin jest węgiel, który pomaga w przetrwaniu zimy. Jeżeli chcecie ofiarować innym ciepłą zimę to wybierzcie na stronie przycisk WĘGIEL.

Choinka jest wirtualna ale pomoc realna
Organizatorzy w tym roku chcieliby obdarować 1300 dzieci i zebrać 130 ton węgla!
Poświęć 40 sekund. Włącz dźwięk i otwórz link: 100slowo.wirtualnachoinka.pl

Pozdrawiamy w Panu
Kasia i Marcin Piaseccy
para diecezjalna DK AW

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności